پویشی برای معرفی سنت ایرانی یلدا

به گزارش بلاگ سان، دبیر پویش برف و انار اظهار داشت: این پویش می تواند آئین باستانی یلدا را در سطح جامعه جهانی معرفی نماید و مخاطبین ما نوجوانان در سرتاسر کشور هستند.

پویشی برای معرفی سنت ایرانی یلدا
به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر «برف و انار» پویشی با محوریت موضوعی یلدایی است که فعالیت خویش را از بیست و نهم آذر شروع کرده و درحال برگزاری است. به این بهانه مصاحبه ای را با حامد خاکی مدیر روابط عمومی مؤسسه تبیان و دبیر این پویش انجام داده ایم که در ادامه به شرح آن می پردازیم. شرح مختصری در رابطه با علت برگزاری این پویش بفرمائید: همه ما ایرانی ها از دیرباز شب یلدا را بعنوان یکی از مهم ترین و زیباترین شبهای ایران با ستان می شناسیم و آنچه زیبایی این رسم دیرینه را دوچندان کرده رسم و رسوم در رابطه با آن شامل شب نشینی مردم در اقصی نقاط کشور بوده که در هر شهر یا استانی با رسم و رسوم خاصی همراه می باشد. به همین علت است که تا به امروز نه تنها چیزی از ارزش های آن کم نشده بلکه جایگاه بسیار ویژه ای هم در نزد ایرانی ها به آن بخشیده است. بنابراین بعد از تشکیل اتاق فکر به این نتیجه رسیدیم که برگزاری این پویش با استفاده از ظرفیت فضای مجازی به منظور ترویج این جشن باستانی ایرانی و فرهنگ ها و رسوم وابسته به آن با محوریت تولید محتوا نه تنها می تواند محبوبیت این جشن را بیشتر کند بلکه می تواند آنرا در سطح جامعه جهانی هم معرفی نماید. هدف شما از برگزاری این پویش چه بوده؟ هدف اصلی از برگزاری این پویش استفاده از ظرفیت فضای مجازی به سبب ترویج فرهنگ و معرفی این جشن باستانی ایرانی یعنی شب یلدا بوده و محوریت اصلی بر روی گسترش فرهنگ نوع دوستی، سنت حسنه صله رحم و احترام به خانواده، همینطور تحکیم روابط اقشار مختلف ملت ایران با یکدیگر و افزایش همبستگی اجتماعی بین نوجوانان کشور تمرکز دارد.

مخاطبین پویش برف و انار چه کسانی هستند و نحوه شرکت در آن به چه صورت هست؟ مخاطبین ما نوجوانان و خانواده ها در سرتاسر کشور هستند که باید عکس و فیلمهای در رابطه با دو مبحث تعیین شده پویش که اولی" دور همی های خانوادگی" و دومی" صحنه های همبستگی اجتماعی و حس نوع دوستی مردم در شب یلدا " هست رو از راه آیدی ادمین کانال برف و انار یعنی@BARFOANAR در پیام رسان های داخلی بله، ایتا، روبیکا، سروش پلاس و شاد برای ما ارسال نمایند. چه مجموعه ای برگزار کننده این پویش هست؟ و این که آیا این مجموعه پیش از این تجربه برگزاری پویش های دیگری را هم داشته یا خیر؟ مجری پویش مؤسسه فرهنگی اطلاع رسانی تبیان بوده که سال هاست با شعار دستیار خانواده در کنار مردم ایران فعالیت و خدمت رسانی داشته است. بله این مجموعه در آبان ماه سالجاری، همزمان با هفته ملی نوجوان پویش موفق ایرانیوم با محوریت موضوعی آروزیی برای ایران، برگزار نمود که با استقبال مخاطبین یعنی نوجوانان همراه بود. مهلت شرکت در این پویش تا چه زمانی هست و این که آثار ارسالی باید شرایط ویژه ای داشته باشند؟ مهلت زمانی در نظر گرفته شده برای این پویش از زمان آغاز آن یعنی بیست و نهم آذر تا دوم دیماه تعیین شده. آثار ارسالی هم می تواند در چارچوب های فیلم، نماهنگ، عکس، ویدئو نریشن و … به صورت تولیدی و خلاقانه باشند. آیا همه آثار دریافتی منتشر می شوند؟ خیر، آثار ارسالی توسط داوران، غربالگری و بهترین و خلاقانه ترینشان در کانال برف و انار که در پیام رسان های داخلی بله، روبیکا، ایتا، شاد و سروش پلاس به آدرس @barfo_anar بوجود آورده ایم، منتشر خواهند شد. نحوه اطلاع رسانی این پویش به چه صورت بوده؟ اطلاع رسانی این پویش از راه انتشار پوستر و اطلاع رسانی از راه خبرگزاری های رسمی کشور، صورت پذیرفته است. نحوه انتخاب برگزیدگان و برندگان به چه صورت خواهد بود؟ مقرر است به قید قرعه به بیست نفر از شرکت کنندگان این پویش که بهترین و خلاقانه ترین آثار ارسالی را داشته اند، ساعت مچی هوشمند اهدا شود.

1401/10/11
14:36:43
0.0 / 5
462
تگهای خبر: جوانان , شركت , فرهنگی , فیلم
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
sunblog