آغاز توزیع کارت آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری از امروز

به گزارش بلاگ سان، کارت ورود به جلسه دو آزمون دکتری متمرکز و کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۲ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی امروز بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد و داوطلبان تا روز چهارشنبه می توانند نقصها اطلاعات کارت را اصلاح کنند.

آغاز توزیع کارت آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری از امروز
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، کارت ورود به جلسه دو آزمون کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۱۴۰۲ امروز دوشنبه هشتم اسفند بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد.
طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، با عنایت به دریافت اطلاعات شناسنامه ای متقاضیان از سامانه ثبت احوال، امکان ویرایش اطلاعات شناسنامه ای برای داوطلبان وجود ندارد. بنابراین درصورتیکه مغایرتی در اطلاعات کارت شرکت در آزمون وجود داشته باشد، ضروریست موارد مغایرت را از اداره ثبت احوال منطقه سکونت خود پیگیری نمایند.
داوطلبان درصورتیکه در ارتباط با بند معلولیت اختلافی مشاهده کنند باید در روز چهارشنبه دهم اسفند ماه جاری از ساعت ۸: ۳۰ تا ۱۲ و ۱۴ تا ۱۷ به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوطه رجوع کنند.
همینطور در صورتیکه در ارتباط با سایر مندرجات کارت شرکت در آزمون همچون نام رشته تحصیلی، نام محل تحصیل و معدل دوره کارشناسی و ارشد و با عنایت به ثبت نام انجام شده، اشکالی مشاهده شود، لازم است جهت اصلاح مورد یا موارد مذکور حداکثر تا تاریخ ۱۲ اسفند ماه جاری منحصراً به قسمت ویرایش اطلاعات کارت در درگاه اطلاع رسانی این سازمان رجوع و موارد مربوط را اصلاح نمایند.
داوطلبان کارشناسی ارشد شرکت کننده درصورتیکه داوطلب اعمال بند در ارتباط با گزینش در رشته های دانشگاه پیام نور و موسسات غیرانتفاعی هستند لازم است در زمان تکمیل فرم انتخاب رشته (در اواخر خرداد ماه سال ۱۴۰۲) در این خصوص طبق اعلام این سازمان اقدام نمایند.
آزمون مقطع دکتری(Ph.D) سال ۱۴۰۲، بامداد روز پنجشنبه مورخ ۱۱ اسفند ماه جاری برگزار می گردد.
به صورت کلی ۱۶۹ هزار و ۹۶۴ نفر در آزمون دکتری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی شرکت کردند که از این تعداد ۷۵ هزار و ۶۲۵ نفر خانم و ۹۵ هزار و ۳۳۹ نفر آقا هستند و 44 درصد شرکت کنندگان در آزمون دکتری خانم ها و ۵۶ درصد هم آقایان هستند.
این آزمون در هفت گروه آزمایشی علوم انسانی، علوم پایه، فنی مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر، دامپزشکی و زبان برگزار می شود و بطورکلی ۲۴۷ کد رشته در این آزمون تعریف شده است.
آزمون دکتری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به صورت دو مرحله ای نیمه متمرکز برگزار می گردد که ۵۰ درصد نمره در اختیار دانشگاه ها می باشد. براین اساس نتایج اولیه این آزمون نیمه اول اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۲ اعلام می شود و در فاصله یک هفته بعد انتخاب رشته داوطلبان آغاز خواهد شد.
هفته اول خردادماه نیزاسامی چند برابر پذیرفته شدگان آزمون دکتری روی سایت سنجش آموزش قرار می گیرد و نیمه دوم خرداد ماه کار مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی داوطلبان آغاز خواهد شد.

آزمون کارشناسی ارشد
آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی پس از ظهر روز پنجشنبه ۱۱ اسفند ماه بامداد و پس از ظهر روز جمعه ۱۲ اسفندماه سال ۱۴۰۲ و بر مبنای اطلاعات مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون رشته امتحانی مربوط برگزار می شود.
آزمون کارشناسی ارشد، همزمان با آزمون دکتری برگزار می شود و ۴۷۱ هزار و ۵۲۸ شرکت کننده دارد که از این تعداد ۲۵۵ هزار نفر خانم و ۲۱۶ هزار و ۵۲۸ نفر هم آقا هستند. در واقع ۵۴ درصد داوطلبان این آزمون را زنان و ۴۶ درصد را هم مردان می سازند.
همینطور آزمون کارشناسی ارشد هم در شش گروه آزمایشی علوم انسانی، علوم پایه، فنی مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر و دامپزشکی برگزار می گردد و تعداد ۱۳۴ کد رشته هم در آن تعریف شده است.
نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد دهه دوم خرداد ۱۴۰۲ و نتایج نهایی این آزمون هم دهه اول شهریور ماه اعلام خواهد شد.
داوطلبان هریک از کدرشته های امتحانی لازم است به نشانی مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون رجوع کنند.

کارت شرکت در آزمون دکتری و ارشد
کارت شرکت در آزمون حاوی اطلاعات ثبت نامی، تاریخ و محل برگزاری آزمون داوطلبان از فردا دوشنبه هشتم اسفند ماه جاری بر روی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت.
فرایند برگزاری هر دو آزمون فوق از ساعت ۸ بامداد شروع می شود و درهای ورود به جلسه حوزه های برگزاری آزمون، ساعت ۷: ۳۰ بامداد بسته خواهد شد، بنابراین متقاضیان باید پیش از بسته شدن درهای ورودی در محل حوزه امتحانی خود حاضر باشند.
داوطلبان فوق لازم است بر مبنای مشخصات شناسنامه ای (نام، نام خانوادگی، شماره شناسنامه، سال تولد) و مشخصات ثبت نامی (شماره پرونده و کد رهگیری) نسبت به دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام نمایند.
جهت شرکت در جلسه آزمون ای فوق همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و همینطور اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکس دار و عرضه آن الزامی است.
آن دسته از داوطلبان آزمون ارشد که علاوه بر کدرشته امتحانی اصلی داوطلب شرکت در رشته امتحانی دوم (رشته شناور) هم بوده اند، باید برای کارت شرکت در آزمون رشته امتحانی دوم خویش را هم از درگاه اینترنتی سازمان سنجش پرینت کرده و به آدرس حوزه امتحانی مندرج بر روی کارت رجوع نمایند.
زمان برگزاری آزمون رشته های شناور (رشته انتخابی دوم) مقطع کارشناسی ارشد پس از ظهر روز پنجشنبه ۱۱ اسفند ماه خواهد بود.
منبع:

1401/12/09
12:40:38
0.0 / 5
373
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
sunblog