راه اندازی شعبه دانشگاه تهران در کشور گرجستان

به گزارش بلاگ سان، رییس دانشگاه تهران با اشاره به مصوبه جدید هیأت امنای دانشگاه تهران جهت راه اندازی شعبه دانشگاه تهران در کشور گرجستان، از پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران به عنوان معین این شعبه بین المللی دانشگاه تهران نام برد و اظهار داشت: دکتر زهرا امام جمعه رییس پردیس بین المللی ارس به عنوان سرپرست شعبه دانشگاه تهران در گرجستان ایفای نقش خواهدنمود.

راه اندازی شعبه دانشگاه تهران در کشور گرجستان
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر سید محمد مقیمی رییس دانشگاه تهران در دهمین و آخرین نشست شورای دانشگاه تهران که با حضور اعضای هیأت رئیسه و رؤسای دانشکدگان، دانشکده ها و مراکز و مؤسسات وابسته به دانشگاه تهران در محل تالار شهید سلیمانی دانشگاه تهران برگزار شد، ضمن اشاره به هدفگذاری دانشگاه تهران برای افزایش پذیرش دانشجوی بین الملل از کشورهای مختلف، اظهار داشت: درحال نزدیک شدن به هدفگذاری صورت گرفته در جذب دانشجوی بین الملل هستیم. موفقیت در این حوزه مستلزم اقدام فعالانه گروههای علمی و دانشکده ها در زمینه سرعت بخشی به بررسی درخواست های تحصیل در دانشگاه تهران است. چون وقتی فرایند بررسی درخواست ها طولانی می شود، بعضاً داوطلبان غیرایرانی تحصیل در دانشگاه تهران که سوابق تحصیلی خوبی هم دارند، حاضر می شوند در دانشگاه های دیگر ثبت نام کنند.
وی رعایت استانداردهای کیفی متقاضیان تحصیل را اصل اول دانشگاه تهران در پذیرش دانشجوی بین الملل دانست و تصریح کرد: در عین حفظ کیفیت، لازم است به ارتقای کمی در زمینه پذیرش دانشجوی بین الملل هم توجه داشته باشیم. هدف از افزایش دانشجویان بین الملل، فقط درآمدزایی نیست بلکه از نظر وجهه ای که از نظام اسلامی در دنیا ارائه می شود حائز اهمیت می باشد. دانشجویان بین الملل می توانند بهترین سفرا برای جمهوری اسلامی ایران در سرتاسر دنیا باشند.
دکتر مقیمی همینطور ضمن اشاره به مصوبه جدید هیأت امنای دانشگاه تهران جهت راه اندازی شعبه دانشگاه تهران در کشور گرجستان، از پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران بعنوان معین این شعبه بین المللی دانشگاه تهران نام برد و اظهار داشت: دکتر زهرا امام جمعه رییس پردیس بین المللی ارس بعنوان سرپرست شعبه دانشگاه تهران در گرجستان ایفای نقش خواهد نمود.
او همینطور از مذاکره با یک بخش خصوصی ایرانی و همینطور شرکت مپنا به منظور راه اندازی شعبه دانشگاه تهران در کشور ازبکستان اطلاع داد.
رییس دانشگاه تهران در قسمت دیگر سخنانش از آماده سازی نسخه اولیه برنامه راهبردی دانشگاه تهران توسط معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع دانشگاه اطلاع داد و اظهار داشت: این برنامه بعد از ارزیابی در کمیته های تخصصی، نهایی خواهد شد.
وی ادامه داد: رویکرد ما در تدوین برنامه راهبردی دانشگاه متفاوت از گذشته است؛ بگونه ای که به جای پرداختن به همه موضوعات که اغلب راهبردها به دلیل فقدان منابع کافی قابل تحقق نیستند، در تدوین برنامه راهبردی حاضر تلاش گردیده تا رویکرد موضوع محوری (Issues oriented) مدنظر قرار گیرد و به تناسب نیروها و منابع مالی که در اختیار داریم، اقدامات عملی (action plan) در هر زیرموضوع مشخص گردد. برنامه های راهبردی که در دستگاه ها تدوین می شوند بیشتر حالت زینت المجالس دارند، اما برنامه راهبردی مدنظر دانشگاه تهران دارای رویکرد عملیاتی و واقع گرایانه است. گاهی در برنامه های راهبردی اصلاً به برنامه عملیاتی آن و این که در چه دوره زمانی باید اجرایی شود، اشاره ای صورت نمی گیرد؛ در حالیکه سعی شده تا برنامه راهبردی دانشگاه به نحوی تدوین شود که عاری از این نقیصه باشد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر مقیمی در انتها در رابطه با حق التدریس های معوق مدرسان و اعضای هیأت علمی نیز عنوان کرد: تامین منابع پرداخت حق التدریس ها باید از راه درآمدهای اختصاصی دانشکده ها صورت گیرد، اما دانشکده ها در زمینه تامین این منابع مشکل دارند. بر همین اساس، جمع بندی پرداخت حق التدریس ها در دانشکده ها انجام شده و اقدام لازم برای پرداخت آنها تا آخر سال صورت می گیرد.1401/12/26
23:42:53
0.0 / 5
394
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
sunblog