افزایش ظرفیت رشته های آزمون دستیاری پزشکی ۱۴۰۲

به گزارش بلاگ سان، معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از افزایش ظرفیت رشته های دستیاری در سال ۱۴۰۲ اطلاع داد.

افزایش ظرفیت رشته های آزمون دستیاری پزشکی ۱۴۰۲
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر ابوالفضل باقری فرد ضمن اعلام این خبر، توضیح داد: افزایش ظرفیت رشته های دستیاری با هدف کمبود متخصص صورت می گیرد. آزمون دستیاری در بیشتر از ۲۵ رشته تخصصی برگزار می گردد. افزایش ظرفیت رشته ها، بخشی از تغییراتی است که در آزمون دستیاری جدید داریم. این افزایش ظرفیت برپایه رشته های مورد نیاز کشور و زیرساخت های موجود در مراکز تخصصی و بیمارستان ها است.
معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه تغییرات آزمون دستیاری ۱۴۰۲ محدود به افزایش ظرفیت نمی گردد، تصریح کرد: علاوه بر دارندگان مدال طلا و نقره، دارندگان مدال های برنز المپیاد پزشکی هم می توانند به صورت مستقیم و بدون گذراندن طرح در آزمون دستیاری شرکت نماید.
وی با اشاره به اینکه تغییراتی در دو رشته «بی هوشی» و «طب اورژانس» اظهار داشت: این دو رشته مورد نیاز کشور است. تمام دانشجویانی که تا پایان شهریور ماه ۱۴۰۲ فارغ التحصیل می شوند، می توانند بدون گذراندن طرح در این دو رشته شرکت نمایند.
پنجاهمین دوره آزمون دستیاری تخصصی در روز پنج شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ برگزار می گردد و به عبارتی این آزمون، اولین آزمون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال ۱۴۰۲ به حساب می آید.
منبع:

1402/01/04
14:16:55
0.0 / 5
269
تگهای خبر: آموزش , رمان , شركت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog