ابلاغ دستورالعمل تبدیل وضعیت استخدامی اعضای هیئت علمی علوم پزشکی

بلاگ سان: معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ دستورالعمل تبدیل وضعیت استخدامی اعضای هیئت علمی از پیمانی به رسمی آزمایشی و از رسمی آزمایشی به رسمی قطعی را اعلام نمود.

ابلاغ دستورالعمل تبدیل وضعیت استخدامی اعضای هیئت علمی علوم پزشکی
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دستورالعمل دکتر ابوالفضل باقری فرد باتوجه به مصوبه دویست و دومین جلسه هیات ممیزه مرکزی مورخ ۲۹ دی ماه سال قبل و به استناد ماده ۱۱ و تبصره ۲ ماده ۱۳ بخشنامه اداری، استخدامی اعضاء هیئت علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور و مؤسسات وابسته و مصوبه جلسه ۲۶۷ مورخ ۲۴ فروردین ماه ۱۴۰۰ و مصوبه جلسه ۳۰۰ مورخ ۲۵ مهر ماه است.
بنابر اعلام معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دستورالعمل تبدیل وضعیت استخدامی هیئت علمی از پیمانی به رسمی آزمایشی و از رسمی آزمایشی به رسمی قطعی، برگرفته از مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی است.
دستورالعمل در دو بخش برای «تبدیل وضعیت استخدامی هیات علمی از پیمانی به رسمی آزمایشی» و « تبدیل وضعیت استادیاران از پیمانی به رسمی آزمایشی و رسمی قطعی» ارائه شده است. مفاد این دستورالعمل از تاریخ ۲۷ اسفندماه سال گذشته، قابلیت اجرائی یافته، به شرح زیر است:
الف) تبدیل وضعیت استخدامی هیات علمی از پیمانی به رسمی آزمایشی:
۱- جهت تبدیل وضعیت استخدامی هیات علمی از پیمانی به رسمی آزمایشی گرفتن یکی از شروط زیر الزامی است:
- گرفتن مدرک دکتری تخصصی (ارتقای مرتبه به استادیاری) یا دانشنامه تخصصی.
- کسب حداقل ۷۰ درصد امتیازات ارتقاء به مرتبه دانشیاری (بدون رعایت شروط مبنایی)
۲- جهت تبدیل وضعیت استخدامی مربیان از رسمی آزمایشی به رسمی قطعی
- ارتقاء به مرتبه دانشیاری (چنانچه موفق به گرفتن مدرک دکتری تخصصی و مرتبه به استادیاری شده باشند) و همین طور گذشت سه سال و سه پایه از زمان صدور حکم آزمایشی
- گذشت سه سال و گرفتن سه پایه از تاریخ صدور حکم آزمایشی و کسب حداقل ۵۰ درصد امتیازات ارتقاء به مرتبه دانشیاری (بدون رعایت شروط مبنایی)
ب) تبدیل وضعیت استادیاران از پیمانی به رسمی آزمایشی و رسمی قطعی:
ب) تبدیل وضعیت استادیاران از پیمانی به رسمی آزمایشی و رسمی قطعی
۱- جهت تبدیل وضعیت استادیاران به رسمی آزمایشی:
- ارتقاء به مرتبه دانشیاری
۲- جهت تبدیل وضعیت استادیاران به رسمی قطعی شروط زیر الزامی است:
- گذشت حداقل سه سال از صدور حکم رسمی آزمایشی (با مرتبه دانشیاری) و نیز گرفتن سه پایه ترفیع سالیانه
بنابر اعلام معاونت آموزشی وزارت بهداشت، تبدیل وضعیت استادیاران به رسمی آزمایشی، ارتقاء به مرتبه دانشیاری درهر حال الزامی است. همین طور تبدیل وضعیت دانشیاران از رسمی آزمایشی به رسمی قطعی، مستلزم گذشت حداقل سه سال و گرفتن سه پایه از صدور حکم رسمی آزمایشی.
تبدیل وضعیت استخدامی کارکنان خدمات کشوری که به کسوت هیئت علمی پیمانی در خواهند آمد، نیز دقیقا برمبنای بخشنامه اداری استخدامی و مشابه سایر اعضای هیئت علمی استخدامی بوسیله فراخوان است. تبدیل وضعیت استخدامی جامعه ایثارگران مطابق بند «پ» ماده ۹۰ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه خواهد بود.
اعضای هیات علمی گروه معارف اسلامی علاوه بر ملزومات تعیین شده توسط نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تابع این دستورالعمل هستند. در تمامی مراحل تبدیل وضعیت استخدامی از پیمانی به رسمی آزمایشی و از رسمی آزمایشی به رسمی قطعی گرفتن مجدد استعلامات لازم جهت تایید صلاحیت عمومی از مراجع ذیصلاح و هیات اجرائی جذب لازم است.1402/01/16
18:19:44
0.0 / 5
350
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog