معاون آموزشی وزیر بهداشت:

دارندگان مدال برنز المپیادهای دانشجویی هم می توانند از مزایای استعداد درخشان استفاده کنند

به گزارش بلاگ سان، معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: نخبگان جزو سرمایه های تجدیدناپذیر هستند. هنگامی که یک نخبه را از دست می دهیم، یک نخبه دیگر به روی کار می آید اما جای فرد را که از دست داده ایم، پر نمی گردد.

دارندگان مدال برنز المپیادهای دانشجویی هم می توانند از مزایای استعداد درخشان استفاده کنند
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر ابوالفضل باقری فرد در نشست با دانشجویان استعداد درخشان و نخبگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: انتخاب استعداد درخشان برای دانشجویان دانشگاه های وزارت بهداشت خیلی سخت است چون که بررسی ها از آن حکایت می کند که این افراد جزو برترین ها هستند. حدود ۲۵۰ هزار دانشجو در دانشگاه های وزارت بهداشت که مشغول به تحصیل هستند و جزو استعدادهای برتر به حساب می آیند.
معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: نخبگان و استعدادهای درخشان جزو سرمایه های تجدید ناپذیر هستند. ما باید برای بارور شدن استعدادهای این افراد تلاش نماییم.
دکتر باقری فرد با اشاره به اینکه پشتیبانی از نخبگان را در دستور کار قرار داده ایم، اضافه کرد: می توانستیم نخبگان را ساماندهی نماییم اما آنها را سازماندهی نکرده ایم. بنابراین هیچ اطلاعی در رابطه با نخبگان دانش آموخته نداریم.
وی با اشاره به اینکه تغییراتی در حوزه المپیاد شکل گرفته است، اضافه کرد: اختتامیه المپیاد را باید شروع کار خود بدانیم. ما باید کمک نماییم که نظرات افراد عملیاتی شود تا مشکلات حل شود. سازماندهی برای عملیاتی شدن نظرات جزو وظایف ما بشمار می رود.
معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه فاصله میان دارندگان مدال برنز با دارندگان سایر مدال ها محدود است، خاطرنشان کرد: دارندگان مدال برنز می توانند از مزایای استعداد درخشان استفاده نمایند.
وی افزود: المپیاد گرفتار تغییراتی شده است. المپیاد همچون کنکور شده و افرادی از این راه کسب درآمد می کنند. ما میخواهیم که نیاز کشور برطرف شود و تغییرات اساسی در المپیاد شکل بگیرد تا گرهی از مشکلات بازشود.
معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: پاسخگویی اجتماعی در کانون قرار گرفته است. به صورت مثال، یک نفر در بورد موفق می شود اما توانایی ارتباط با بیماران را ندارد. این مورد هم به معاونت دانشجویی و آموزشی وزارت بهداشت مربوط می شود.
دکتر باقری فرد در انتها خطاب به دانشجویان استعداد درخشان و نخبگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: ما نمی توانیم مشکلات موجود را در این نشست حل نماییم اما می خواهیم صدا و خواسته هایتان را در این جلسات بشنویم و در جلسات تصمیم گیری از نظرات شما بهره ببریم.
منبع:

1402/01/28
12:08:36
0.0 / 5
397
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , رمان
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
sunblog