رئیس دانشگاه علامه طباطبائی تاكید كرد

لزوم ایجاد زمینه برای گفت وگوهای علمی استادان دانشگاه های پکن و علامه طباطبائی

به گزارش بلاگ سان، رئیس دانشگاه علامه طباطبائی بر لزوم ایجاد زمینه مناسب برای گفت و گوهای علمی میان استادان دو دانشگاه تصریح کرد و اضافه کرد: بدون تردید این گفت و گوها، زمینه فعالیتهای پژوهشی مشترک و ارزشمندی را فراهم می آورد. همینطور این دیدارهای دوجانبه امکان تقویت روابط را فراهم می سازد.

لزوم ایجاد زمینه برای گفت وگوهای علمی استادان دانشگاه های پکن و علامه طباطبائی
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر عبدالله معتمدی در دیدار با دکتر چانگ یو، رئیس شورای مطالعات بین الملل پکن و هیئت همراه، ضمن معرفی دانشگاه علامه طباطبائی و ظرفیت های آن، تاکید کرد: باتوجه به سطح مناسب روابط دوستانه دو کشور، ضروریست همکاری ها در حوزه روابط بین دانشگاهی گسترش یابد.
وی با اشاره به همکاریهای انجام شده بین سفارت چین و دانشگاه علامه طباطبائی، اظهار داشت: قسمتی از کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد این دانشگاه بمنظور در اختیار گرفتن کتاب های چینی برای استادان و دانشجویان، اختصاص یافته است.
رئیس دانشگاه علامه طباطبائی بر لزوم ایجاد زمینه مناسب برای گفت و گوهای علمی میان استادان دو دانشگاه اصرار کرد و اضافه کرد: بدون تردید این گفت و گوها، زمینه کارهای پژوهشی مشترک و ارزشمندی را فراهم می آورد. همین طور این دیدارهای دوجانبه امکان تقویت روابط را فراهم می سازد.
در ادامه دکتر چانگ یو، رئیس شورای مطالعات بین الملل پکن هم به معرفی دانشگاه مطالعات پکن و ظرفیت های آن پرداخت و اظهار داشت: این دانشگاه یکی از دانشگاه های مطرح چین در حوزه آموزش زبان های خارجی، گردشگری، اقتصاد، تجارت، اطلاع رسانی و تجاری است. در این دانشگاه 29 زبان تدریس می شود و باتوجه به اهمیت آموزش زبان فارسی، نیاز به تبادل استاد و دانشجو در حوزه آموزش زبان فارسی و چینی احساس می شود.
وی همین طور به اهمیت آموزش زبان فارسی اشاره نمود و خواهان تبادل استاد و دانشجو در حوزه آموزش زبان فارسی و چینی شد.
بمنظور توسعه همکاریهای مشترک آموزشی و پژوهشی، با دکتر عبدالله معتمدی، رئیس دانشگاه علامه طباطبائی دیدار و گفت و گو کرد.
در این دیدار که با حضور دکتر داود حسین پور، معاون پژوهشی دانشگاه، دکتر عباسعلی وفایی، رئیس دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، دکتر جلال الدین فرجی، مدیر همکاریهای علمی و بین المللی، دکتر یوگانگ مدیر همکاریهای بین المللی و تعاملات بین المللی دانشگاه مطالعات بین الملل پکن، دکتر گانگ لینمنگ، معاون اجرایی اداره روابط عمومی مطالعات بین الملل پکن، دکتر لی منگ بو، رئیس دانشکده مطالعات خاورمیانه و مطالعات بین الملل پکن، دکتر هویوجیانگ، رئیس دانشکده مطالعات خاورمیانه مطالعات بین الملل پکن و دکتر کیوونداگ، استاد گروه زبان فارسی مطالعات بین الملل پکن برگزار شد، دو طرف در رابطه با موضوعات مختلف علمی و پژوهشی، بحث و تبادل نظر کردند.
دکتر فرجی رئیس دانشکده مطالعات خاورمیانه و مطالعات بین الملل پکن هم در سخنانی اظهار داشت: آموزش زبان فارسی یکی از رشته های مهم و پرتقاضا در دانشگاه مطالعات خاورمیانه و مطالعات پکن است که آموزش این رشته از سال 2017 شروع شده است. تبادل استاد و دانشجو، آشنایی دانشجویان خارجی برای بسط فرهنگ، زبان و شهرسازی چین همچون موارد مهمست که امیدواریم با همکاری دانشگاه علامه طباطبائی صورت گیرد.
دکتر فرجی هم با اشاره به وجود رشته جهانگردی در دانشگاه علامه طباطبائی اظهار داشت: این دانشگاه از دانشگاه های پیشرو در آموزش متخصصان گردشگری در ایران است و دانشجویان این دانشگاه، سال قبل موفق به کسب مدال طلای جهان در رقابت های گردشگری شدند.
در آخر جلسه یاداشت تفاهم همکاری مشترک آموزشی و پژوهشی به امضای رئیس دانشگاه علامه طباطبائی و رئیس شورای مطالعات بین الملل پکن رسید.
منبع:

1402/03/02
14:01:40
0.0 / 5
326
تگهای خبر: آموزش , تدریس , دانشگاه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog