رییس دانشگاه شهید بهشتی خبر داد

تربیت بیش از 33 هزار نیروی متخصص مهارت آموز در سال قبل

به گزارش بلاگ سان، رئیس دانشگاه شهید بهشتی از تربیت بیش از 33 هزار نیروی متخصص مهارت آموز در سال قبل در پردیس شهید عباس پور این دانشگاه آگاهی داد و اظهار داشت: علاوه بر این، ما در حوزه شعار «هر دانشجو یک مهارت» نیز همکاری هایی با وزارت کار داریم و دوره هایی را برای دانشجویان بمنظور مهارت افزایی برگزار می نماییم.

تربیت بیش از 33 هزار نیروی متخصص مهارت آموز در سال قبل
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر سید رضا آقا میری در همایش ملی مهارت افزایی، هدایت شغلی و صلاحت حرفه ای در آموزش عالی که امروز در دانشگاه شهید بهشتی درحال برگزاری است، «هر دانشجو یک مهارت» را شعار مهم در دانشگاه شهید بهشتی دانست و اظهار داشت: برنامه ریزی برای عملیاتی کردن این شعار از حدود دو سال پیش شروع شده است و امروز برنامه اجرائی کردن آنرا دنبال می نماییم. از طرفی این دانشگاه امروز افتخار دارد که به عنوان یک دانشگاه مهارت محور در حوزه مهندسی بسیار جدی کار می کند.
ایشان سپس اشاره کرد: ما در پردیس شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی تربیت نیروی انسانی مهندسی را برای وزارت نیرو اجرائی می نماییم و اصلی ترین پشتیبانی کننده علمی و مهندسی برای وزارت نیرو خواهیم بود، بر این اساس این مرکز که مرکز آموزش های مهارتی و تخصصی است، در سال قبل ۳۳ هزار نفر را در حوزه های تخصصی و تربیت تکنیستن آموزش داده است.
رئیس دانشگاه شهید بهشتی اشاره کرد: ما در پردیس شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی انواع دوره های آموزشی و تخصصی مربوط به تکنسین ها و کارشناسان را برای کار در حوزه های خطوط هوایی و زمینی همین طور آموزش تعمیرات خط گرم در ۴۰۰ کیلو وات، انواع دوره های جوشکاری و تراشکاری، انواع ترانس های برق و سیم پیچی، بهره برداری از انواع تصفیه خانه های آب و فاضلاب، کار در واحدهای نفت، گاز و پتروشیمی و غیره برگزار می نماییم. در حقیقت ما در این مرکز هم تکنسین و هم کارشناس تربیت می نماییم.
آقا میری اشاره کرد: در حوزه شعار «هر دانشجو یک مهارت» نیز همکاری هایی با وزارت کار داریم، دوره هایی را برای دانشجویان بمنظور مهارت افزایی برگزار می نماییم و حتی گاهی هزینه این دوره ها از دانشجویان دریافت می شود.
رئیس دانشگاه شهید بهشتی اضافه کرد: ما معتقد هستیم دانش در سطح کارشناسی باید همراه با مهارت به دانشجویان آموزش داده شود و تمام تلاش دانشگاه این است دراین زمینه برنامه های خودرا پیش ببریم.
منبع:

1402/03/08
12:25:06
0.0 / 5
287
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
sunblog