معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشكی هوشمند در گفت وگو با بلاگ سان اعلام كرد

خالی بودن بخشی از ظرفیت رشته های علوم پزشکی در مقاطع تحصیلات تکمیلی

به گزارش بلاگ سان، معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی هوشمند ضمن اشاره به خالی بودن بخشی از ظرفیت رشته های علوم پزشکی در مقاطع تحصیلات تکمیلی، اظهار داشت: این مساله می تواند زمینه ساز جذب دانشجویان غیرایرانی در دانشگاه ها شود تا دانشجویان سایر کشورها علاوه بر این که علوم را در دانشگاه های ایران فرا می گیرند، تحت تأثیر فرهنگ ایرانی قرار گرفته و بتوانند سفیران ایران در دیگر کشورها باشند.

خالی بودن بخشی از ظرفیت رشته های علوم پزشکی در مقاطع تحصیلات تکمیلی
دکتر احمد احمدی در گفتگو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب در رابطه با جذب دانشجویان خارجی در دانشگاه های علوم پزشکی اظهار داشت: استفاده از ظرفیت بین المللی دانشگاه ها یا بین المللی کردن ظرفیتهای دانشگاه ها از مهم ترین اقدمات در زمینه توسعه علم در کشور بشمار می رود. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم بر بین المللی سازی سلامت، دیپلماسی سلامت و بین المللی سازی آموزش پزشکی تاکید دارد.
وی ضمن اشاره به خالی بودن بخشی از ظرفیت رشته های علوم پزشکی در مقاطع تحصیلات تکمیلی، اظهار داشت: این مساله می تواند زمینه ساز جذب دانشجویان غیرایرانی در دانشگاه ها شود تا دانشجویان سایر کشورها علاوه بر این که علوم را در دانشگاه های ایران فرا می گیرند، تحت تأثیر فرهنگ ایرانی قرار گرفته و بتوانند سفیران ایران در دیگر کشورها باشند.
معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی هوشمند با اشاره به اینکه دانشجویان خارجی که در دانشگاه های علوم پزشکی و دانشگاه های وزارت علوم مشغول به تحصیل می شوند، به هنگام فارغ التحصیلی بعنوان سفیران علم، فرهنگ و هنر ایرانی به کشور خود باز می گردند؛ توضیح داد: همان گونه که بعضی از دانشجویان ایرانی که در دانشگاه های خارجی مشغول به تحصیل هستند و علم آن کشورها را با خود به ایران می آورند، دانشجویان خارجی که در ایران مشغول به تحصیل هستند، علم و فرهنگ ایرانی را با خود به کشورشان می برند.
دکتر احمدی ضمن اشاره به جایگاه ایران در رسانه های دنیا اظهار داشت: ایران تحت تهاجم رسانه ای قرار دارد و دراین میان دانشجویان غیرایرانی ظرفیت بالایی برای معرفی ایران به شمار می روند، چونکه دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در دانشگاه های ایران، حقیقت پیشرفت های علمی در ایران را از نزدیک مشاهده کرده اند. به عبارت دیگر، آنها بر مسائل علمی و فرهنگی در ایران اشراف کامل دارند و می توانند سفیر علمی و فرهنگی در کشورهای خود برای ایران باشند.
وی با اشاره به اینکه بعضی از دانشجویان بین الملل شاغل به تحصیل در دانشگاه های ایران در مقاطع تحصیلات تکمیلی هستند، اظهار نمود: این افراد می توانند در مدارج بالایی در کشور خود مشغول فعالیت شوند و برای منافع ملی ایران در بلندمدت آورده داشته باشند. به طورکلی توسعه آموزش پزشکی در سطح بین الملل و پذیرش دانشجویان غیرایرانی در کشور می تواند از هر منظر به نفع منافع ملی باشد.
معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی هوشمند در انتها تصریح کرد: ایران در زمینه آموزش پزشکی جزو کشورهای پیشرفته دنیا بشمار می رود. قطعا، ما در زمینه آموزش پزشکی بسیار پیشرفت کرده ایم. به علت این که عرصه آموزش پزشکی عمومی و تخصصی در ایران پیشرفته است، متقاضیان بسیاری در سطح بین الملل برای تحصیل در رشته های پزشکی وجود دارد. به لطف خدا و سیاست های دولت، حضور دانشجویان بین الملل در رشته پزشکی افزایش پیدا کرده است و ظرفیت بیشتری را از رشته های علوم پزشکی را در سطح تحصیلات تکمیلی به دانشجویان بین الملل اختصاص داده ایم.
منبع:

1402/03/28
08:12:49
0.0 / 5
334
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , رسانه , رمان
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog