سرپرست دانشگاه فرهنگیان خبر داد

جذب ۵۰۰ عضو هیئت علمی در دانشگاه فرهنگیان

بلاگ سان: به گزارش بلاگ سان، از گیلان سرپرست دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: اتفاقات و اقدامات خوبی طی یک سال اخیر در دانشگاه فرهنگیان انجام شده و سال قبل مجوز جذب 500 عضو هیئت علمی را گرفتیم.

جذب ۵۰۰ عضو هیئت علمی در دانشگاه فرهنگیان
سعید غیاثی امروز در دیدار هیئت امنای دانشگاه فرهنگیان کشور با استاندار گیلان، با اعلان اینکه دانشگاه فرهنگیان نقش بسیار مهمی در امور تربیتی کشور دارد، اظهار داشت: در امر تربیت معلم باتوجه به دغدغه مقام معظم رهبری توسعه این دانشگاه مورد تاکید همه دست اندرکاران است.
وی با اشاره به وجود برخی مشکلات در دانشگاه فرهنگیان، اظهار داشت: این دانشگاه در عرصه های مختلف در کشور نقش مهمی دارد و اگر در دولت گذشته به دانشگاه فرهنگیان نگاه ویژه می شد، وضعیت کشور بسیار بهتر بود.
سرپرست دانشگاه فرهنگیان کشور با تأکید بر ریل گذاری جذب نیروهای جدید در دانشگاه فرهنگیان، بیان کرد: در نظام تربیت معلم یک ریل گذاری جدید درحال انجام بوده و شیوه پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان درحال تغییر است؛ بطوریکه دانشجویان در دانشگاه فرهنگیان باید نظام نامه جامع تربیتی را بیاموزند.
غیاثی یکی از اهداف دانشگاه فرهنگیان را اجرائی کردن سند تحول بنیادین دانست و اضافه کرد: دانشجویان در صورت ورود به دانشگاه فرهنگیان باید واحدهای در رابطه با تحول سند بنیادین را فرا بگیرند.
وی افزود: اتفاقات و اقدامات خوبی طی یک سال اخیر در دانشگاه فرهنگیان انجام شده و سال قبل مجوز جذب ۵۰۰ عضو هیئت علمی را گرفتیم.
سرپرست دانشگاه فرهنگیان کشور با اعلان اینکه وضعیت دانشگاه فرهنگیان در عرصه زیرساختی در بعضی از استانها مناسب نمی باشد، اشاره کرد: اگر اهتمام در پرورش نیروی معلم در تراز جمهوری اسلامی را داریم باید به گسترش زیرساخت در دانشگاه فرهنگیان توجه ویژه شود.
غیاثی با تأکید بر لزوم توجه به رفع کمبودهای موجود در دانشگاه فرهنگیان در گیلان، اشاره کرد: تمام بخش های استان باید وارد کار شده و به توسعه این دانشگاه کمک کنند.
اسدالله عباسی، استاندار گیلان نیز، با اعلان اینکه در توسعه و افزایش زیر ساخت ها در دانشگاه فرهنگیان نباید جزیره ای عمل شود، اظهار داشت: سرانه آموزشی دانشگاه فرهنگیان در گیلان باید افزایش پیدا کند.
وی عنوان کرد: دولت سیزدهم از همه ظرفیتهای خود در توسعه این مرکز علمی و آموزشی استفاده خواهدنمود و حتی بوسیله مولدسازی به این دانشگاه کمک می نماییم تا جای مناسبی در اختیار دانشجویان این دانشگاه قرار گیرد.
استاندار گیلان تصریح کرد: در چند سال اخیر با کمبود نیرو در آموزش وپرورش مواجه شدیم و پس در تلاشیم تا از تمامی ظرفیت ها و برمبنای سند تحول بنیادین و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به تربیت نیرو در دانشگاه فرهنگیان بپردازیم.
عباسی با اعلان اینکه باید تعداد معلمان مورد نیاز در هر شهرستان مشخص شود، اظهار داشت: در شهرستان های فومن و رودسر دو مجموعه علمی و آموزشی دانشگاه فرهنگیان وجود دارد و به همین دلیل باید دانشجویان غرب استان در دانشگاه فومن و دانشجویان شرق گیلان در دانشگاه فرهنگیان واحد رودسر مشغول به تحصیل شوند.
وی با اعلان اینکه این دانشگاه نقش بسیار مهمی در تربیت مدیران آینده کشور دارد، اظهار داشت: اهمیت دانشگاه فرهنگیان در جامعه بر هیچ فردی پوشیده نیست.
استاندار گیلان با اشاره به عدم کادرسازی در دانشگاه فرهنگیان طی چند سال گذشته، اظهار داشت: در دهه گذشته در دانشگاه فرهنگیان کادر و نیروسازی مناسب صورت نگرفت و هیچگونه نخبه پروری انجام نشد ولی دولت سیزدهم برمبنای اسناد بالادستی و سند تحول بنیادین اقدامات خوبی را انجام داده است.
وی با تأکید بر تربیت معلم در عرصه های علمی و فرهنگی، بیان کرد: در تربیت معلم در دانشگاه فرهنگیان باید به رشد فکری، علمی، فرهنگی و روحی دانشجو در این دانشگاه توجه گردد برای اینکه دشمن در کوشش برای نفوذ فرهنگی در کشور است.
عباسی با ابراز خرسندی از استقبال دانشجویان از حضور در دانشگاه فرهنگیان، اضافه کرد: حالا دانشگاه فرهنگیان و معلم شدن به انتخاب نخست کنکوری ها در رشته های مختلف مبدل شده که این امر نشان دهنده اهمیت جایگاه معلمی در کشور است.
استاندار گیلان با تأکید بر لزوم توجه به توسعه کیفی و فضای آموزشی در این استان، عنوان کرد: مسئله فضای آموزشی دانشگاه فرهنگیان و کیفیت آموزش باید مورد توجه قرار گیرد و در همین خصوص دولت سیزدهم برنامه های ویژه ای را در دستور کار دارد پس در کوتاه مدت در تلاشیم تا برای مهرماه سال جاری میزان جذب دانشجو در دانشگاه افزایش یابد.1402/04/24
10:57:44
0.0 / 5
325
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
sunblog