تکلیف کنکوری هایی که گروه آزمایشی نوبت اول و دوم آنها متفاوت هست، چیست؟

بلاگ سان: تعدادی از داوطلبان کنکور 1402 گروه آزمایشی اصلی آزمونشان در نوبت اول و دوم متفاوت بوده است، این داوطلبان تا پایان امروز فرصت دارند تمایل خودرا فقط در یک گروه آزمایشی اعلام کنند.

تکلیف کنکوری هایی که گروه آزمایشی نوبت اول و دوم آنها متفاوت هست، چیست؟
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، تعداد محدودی از داوطلبان که در آزمون نوبت اول (دی ماه ۱۴۰۱) در یکی از گروههای آزمایشی اصلی علوم ریاضی، علوم تجربی و علوم انسانی شرکت کرده، ولی در آزمون نوبت دوم (تیرماه ۱۴۰۲) با گروه آزمایشی اصلی دیگری شرکت کرده اند، باید در همین کارنامه اولیه حداکثر تا تاریخ پایان امروز، ۲۱ مرداد ماه جاری علاقه مندی خودرا فقط به یک گروه آزمایشی اصلی که تمایل به انتخاب رشته های تحصیلی از آن گروه را دارند، اعلام کنند.
بنا بر اعلام گروه آزمایشی داوطلبان کنکور ۱۴۰۲ کارنامه حاوی رتبه آنان تهیه و ارائه خواهد شد و برای این دسته از داوطلبان در صورت عدم انتخاب گروه آزمایشی اصلی، گروه آزمایشی انتخابی آزمون نوبت دوم (تیرماه ۱۴۰۲) ملاک عمل قرار خواهد گرفت.
همین طور نتایج اولیه آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ شب گذشته اعلام گردید که البته اعلام نتایج در دو مرحله خواهد بود؛ مرحله اول شامل کارنامه داوطلبان شرکت کننده در نوبت دوم آزمون سراسری (تیر ماه) حاوی نمرات خام دروس گروههای آزمایشی شرکت کننده، بیشترین نمره کل آزمون اختصاصی (کنکور) مربوط به نوبت اول و دوم (ملاک عمل در نمره کل نهایی) و نمره کل سابقه تحصیلی دریافتی از وزارت آموزش وپرورش است که با ورود به سامانه جامع آزمون سراسری، قابل مشاهده می باشد.
مرحله دوم کارنامه نهایی برای انتخاب رشته حاوی نمره کل نهایی، رتبه در سهمیه، رتبه کشوری، سهمیه، استان بومی و وضعیت مجاز یا بدون مجوز به انتخاب رشته داوطلبان است که هنوز اعلام نشده است.
نمرات خام شرکت کنندگان نوبت اول در اسفند ماه ۱۴۰۱ اطلاع رسانی شد و مجدداً در سامانه جامع آزمون سراسری به آدرس https: //my.sanjesh.org قابل مشاهده می باشد. برای داوطلبانی که فقط در نوبت اول در یک یا چند گروه آزمایشی شرکت کرده اند، نمره کل آزمون اختصاصی و نمره کل سابقه تحصیلی آنان در کارنامه نوبت اول درج شده و بوسیله سامانه فوق شایان توجه است.
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ برمبنای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در دو نوبت (نوبت اول در تاریخ ۲۹ و ۳۰ دی ماه ۱۴۰۱، نوبت دوم در تاریخ ۱۴ و ۱۵ تیر ماه ۱۴۰۲) انجام شد.1402/05/21
15:09:56
0.0 / 5
240
تگهای خبر: آموزش , شركت , فرهنگی
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
sunblog