حکم متهمان پرونده تقلب و افشای سوالات کنکور صادر شد

بلاگ سان: حکم پرونده موسوم به «باند مجرمین تقلب و افشای سوالات آزمون سراسری سال 1401» است در دادگاه کیفری دو شهرستان پیرانشهر صادر شد.

حکم متهمان پرونده تقلب و افشای سوالات کنکور صادر شد

به گزارش بلاگ سان به نقل از قوه قضاییه، این پرونده ۲۳ متهم دارد که بهتان آنها ایجاد باند و شبکه تقلب در آزمون سراسری، تحصیل مال نامشروع، کمک به داوطلب خارج از ضوابط برگزاری آزمون جهت پاسخ به سوالات، تلاش جهت دستیابی به سوالات و پاسخ سوالات آزمون سراسری بوسیله تشکیل باند و تشکیل شبکه تقلب بوسیله وسایل بدون مجوز مثل وسایل الکترونیکی و رادیویی در حین برگزاری آزمون سراسری بوده است.

اعضای این باند با بهره گیری از وسایل الکترونیک از قبیل VIP CARD و مینی هندزفری های مخصوص جهت نصب در گوش داوطلبان، بوسیله گوینده مستقر در خارج از حوزه برگزاری آزمون با آموزش کددهی به دواطلبین و رمزنگاری سوالات و پاسخ ها اهتمام به تقلب رسانی به داوطلبین برای پاسخ گویی به سوالات را داشتند.

متهمان این پرونده مبالغ سنگینی از داوطلبین بابت هزینه تجهیزات و دادن پاسخ های سوالات در آزمون سراسری دریافت کرده بودند.

بر همین اساس و بعد از بررسی های دقیق قضایی و برگزاری جلسات دادگاه، متهمین این پرونده به حبس تعزیری و پرداخت جزای نقدی محکوم شدند.

همچنین یکی از متهمان پرونده از عواید ناشی از فروش تجهیزات فنی تقلب مبادرت به خرید یک دستگاه خودروی ۲۰۷ کرده بود که دادگاه این خودرو را هم به نفع دولت ضبط کرد.

منبع:

1402/05/24
08:25:17
0.0 / 5
272
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
sunblog