تغییر تقویم آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی فقط شامل زمان شروع کلاس ها است

به گزارش بلاگ سان، رئیس مرکز خدمات آموزشی در نامه ای خطاب به دانشگاه های علوم پزشکی توضیحاتی در رابطه با شروع نیم سال نخست سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ عرضه داد.

تغییر تقویم آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی فقط شامل زمان شروع کلاس ها است
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر کاظم قهرمان زاده در نامه ای خطاب به معاونان دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی اعلام کرد، دانشگاه ها ملزم به تغییر زمان برگزاری کلاس های آموزشی هستند و مابقی امور می بایست طبق تقویم آموزشی ابلاغی اجرا شود.
در نامه رییس مرکز خدمات آموزشی آمده است: «یرو بخش نامه ۵۲۱/۱۷۲۰/د مورخ ۱۲ تیر ماه ۱۴۰۲و عطف به نامه شماره ۵۰۰/۳۶۶۸/د مورخ ۱۵ مرداد ماه ۱۴۰۲ معاونت آموزشی درباب تقویم تحصیلی دانشگاه، دانشکده ها و موسسات آموزش عالی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکیدر نیم سال اول سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲مقتضی است دستور فرمایید برنامه ریزی به نحوی صورت پذیرد که ضمن شروع نیم سال اول از یک مهر ماه، سایر موارد بدون اعمال تغییربه دلیل ایجاد تداخل در شروع نیم سال بهمن، اجرا شود.
همین طور الزامی است، یک هفته کلاس جبرانی در بازه ۱۵ هفته اعلام شده نیم سال اول درنظر گرفته شود و نیم سال اول سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ در قالب ۱۶ هفته آموزشی برنامه ریزی و اجرا شود.»
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، بعد از تصمیم معاونت آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در خصوص تغییر زمان شروع کلاس های درس، تقویم آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی تغییر نمود و اول مهرماه به عنوان زمان شروع درس دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی اعلام گردید.
قبل از این اعلام شده بود، زمان برگزاری کلاس های نیمسال اول دانشگاه های علوم پزشکی از شنبه ۱۸ شهریور تا ۱۳ دی ماه است.
برمبنای ابلاغیه جدید، زمان انتخاب واحد نیمسال اول سال تحصیلی آتی از روز یکشنبه ۲۶ شهریور ماه شروع می شود و در بیست و نهمین روز از آخرین ماه تابستانی تمام می شود و برمبنای برنامه ریزی های انجام شده، کلاس های درس دانشجویان از روز شنبه یکم مهر ماه شروع می شود و در روز پنجشنبه ۲۸ دی ماه تمام می شود.
پروسه ۵ روزه حذف و اضافه نیمسال نخست سال تحصیلی ۱۴۰۳ ۱۴۰۲ از روز شنبه ۱۵ مهر ماه شروع می شود و در روز چهارشنبه نوزدهم مهرماه تمام می شود.
زمان حذف اضطراری واحدهای درسی در دی ماه لحاظ شده است. این پروسه از روز شنبه ۲ دی ماه شروع می شود و در روز چهارشنبه ۶ دی تمام می شود.
روز شنبه ۳۰ دی ماه به عنوان نقطه شروع امتحانات پایان ترم دانشجویان در نظر گرفته شده است. پرونده نیم سال نخست سال تحصیلی ۱۴۰۳ ۱۴۰۲ در روز دوشنبه شانزدهم بهمن ماه با پایان امتحانات بسته می شود.
نگاهی به تقویم آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی نشان میدهد که پروسه ترم دوم سال تحصیلی آتی با شروع انتخاب واحد در روز یکشنبه ۱۵ بهمن ماه شروع می شود. پروسه ۵ روزه انتخاب واحد نیم سال دوم سال تحصیلی پیش رو از روز یکشنبه ۱۵ بهمن ماه شروع می شود و در روز پنجشنبه ۱۹ بهمن تمام می شود.
کلاس های درس دانشجویان در نیمسال دوم از روز شنبه ۲۱ بهمن ماه شروع می شود و روز پنجشنبه ۳۱ خرداد سال ۱۴۰۳ تمام می شود.
پروسه حذف و اضافه در نیمسال دوم همانند نیمسال نخست سال تحصیلی پیش رو ۵ روز است. بر این اساس، دانشجویان از ۵ تا ۹ اسفند فرصت دارند نسبت به پروسه حذف و اضافه اقدام نمایند. همین طور زمان حذف و اضافه اضطراری برای دانشجویان از ۵ تا ۹ خرداد ۱۴۰۳ لحاظ شده است.
امتحانات پایان ترم دانشجویان از روز شنبه ۲ تیر شروع می شود و در روز سه شنبه ۱۹ تیر ماه ۱۴۰۳ تمام می شود.
منبع:

1402/06/02
22:01:56
0.0 / 5
418
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
sunblog