معرفی 16 دستگاه منتخب و ارزیابی عملکرد 68 دستگاه اجرائی استان تهران در جشنواره شهید رجایی

بلاگ سان: معرفی و قدردانی از 16 دستگاه منتخب استان تهران و ارزیابی عملکرد 68 دستگاه اجرائی استان در بیست و پنجمین دوره جشنواره شهید رجایی استان صورت گرفت.

معرفی 16 دستگاه منتخب و ارزیابی عملکرد 68 دستگاه اجرائی استان تهران در جشنواره شهید رجایی
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، علیرضا فخاری در حاشیه برگزاری بیست و پنجمین جشنواره شهید رجائی استان تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به انتخاب ۱۶ دستگاه استان تهران به عنوان منتخبین بیست و پنجمین دوره جشنواره شهید رجایی در سال ۱۴۰۲ اظهار داشت: در این دوره نیز یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر را گرامی می داریم که هر ساله با برگزاری این جشنواره بهانه ای است که از کارمندان و مسئولین دستگاه های اجرائی ارزیابی صورت بگیرد و از کوشش های شبانه روزی آنها تجلیل شود.
وی ادامه داد: در همین راستا از ۱۶ دستگاه در سطح استان تهران تقدیر و تشکر به عمل آمد. البته سایر دستگاهها نیز تلاش بسیار خوبی داشتند اما باتوجه به شاخص ها و خاصیت هایی که در نظر گرفته شده بود ۱۶ دستگاه در استان تهران به عنوان دستگاه های منتخب برگزیده شدند.
وی افزود: بالا بردن سهم راندمان به عنوان یکی از فاکتورهای این دوره از جشنواره مورد توجه قرار گرفت و همین طور مجموعه هایی که منطبق با شعار سال جاری در بالا بردن سهم تولید نقش به سزایی داشتند مورد تقدیر قرار گرفته است. دستگاه هایی همچون امور آب، برق و محیط زیست در این زمینه اقدامات موثری را انجام داده اند که کوشش های انجام شده در راستای کوتاه کردن مسیر پاسخگویی بوده و باعث شده تا این دستگاهها در این دوره به عنوان دستگاه های برتر انتخاب شوند.
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، در آغاز این مراسم از خانواده شهید آرمان علی وردی نیز تقدیر به عمل آمد.
در ادامه از عباس جوهری معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهران به عنوان مدیر شایسته تقدیر، برای نقش آفرینی در عرصه فرهنگی اجتماعی استان تهران تقدیر به عمل آمد. رضا طاهرخانی فرماندار شهرستان دماوند، محمد حیدری منش فرماندار شهرستان فیروزکوه و عبدالله نوری فرماندار شهرستان بهارستان نیز به عنوان فرمانداران برگزیده مورد تقدیر قرار گرفتند.
محمد علی مهری معاون اقتصادی استانداری تهران نیز به عنوان مدیر شایسته تقدیر برای نقش آفرینی در عرصه اقتصادی استان تهران مورد تقدیر قرار گرفت. در این جشنواره از اداره کل ورزش و جوانان استان تهران و اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران نیز به عنوان دستگاه های شایسته تقدیر در عرصه ماموریت ها و وظایف تخصصی، تقدیر به عمل آمد.
در ادامه همین طور از شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران، اداره کل جهاد کشاورزی استان تهران، اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان تهران، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، شرکت برق منطقه ای تهران، مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران، شرکت گاز استان تهران، اداره کل ثبت احوال استان تهران، اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ، اداره کل آموزش وپرورش شهرستان های استان تهران، اداره کل گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) و اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان تهران هم به عنوان منتخبین بیست و پنجمین دوره جشنواره شهید رجایی تقدیر به عمل آمد.

ارزیابی عملکرد ۶۸ دستگاه اجرائی در جشنواره شهید رجایی استان تهران
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، همین طور علی شیرین در مراسم بیست و پنجمین جشنواره شهید رجایی استان تهران با اشاره به این که کلیدی ترین راهبرد در نظام اداری ارزیابی عملکرد دستگاه هاست که سبب رشد و توسعه می شود، اضافه کرد: با نتایج ارزیابی عملکرد دستگاه های مختلف می خواهیم عملکردهای برجسته را الگوسازی نماییم. در نظام جمهوری اسلامی ایران بعد از انقلاب از سال ۱۳۷۷ بخش ارزیابی عملکرد شروع شد که تا سال ۱۳۸۱ این ارزیابی ها بصورت فردی و منتج به معرفی کارمندان نمونه می شد و بعد از سال ۱۳۸۱ تا کنون با تغییر رویکرد فرهنگ سازی قبلی ارزیابی عملکرد به ارزیابی دستگاهها تغییر پیدا کرد.
وی افزود: شاخص هدف در ارزیابی عملکرد در حقیقت سنجش عملکرد دستگاهها مبتنی بر سیاست ها و رویکرد های کلی نظام جمهوری اسلامی ایران بوده است. به همین دلیل ۶۸ دستگاه در دایره ارزیابی با فاکتورهای عمومی و اختصاصی مورد سنجش قرار گرفته است.
وی اشاره کرد: ارزیابی عملکرد در بیست و پنجمین دوره جشنواره شهید رجایی استان تهران در امتداد سه محور رضایتمندی مردم با ۵ شاخص، راندمان و تعالی با هفت شاخص و عدالت با چهار شاخص در دستور کار قرار گرفته است. در این مورد ۱۶۰ روز فعالیت برای اتمام ارزیابی عملکردها زمان صرف شده است و این دوره با خاصیت خاص حساسیت، مدیران استانی همراه بوده است.
معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران افزود: تمامی نتایج ارزیابی عملکرد دستگاه های مختلف در سامانه «تسما» بارگزاری شده و قابل مشاهده می باشد. همین طور گزارش مفصل برنامه ارزیابی و نتایج ارزیابی ها در قالب کتابی الکترونیک منتشر خواهد شد.


منبع:

1402/06/21
20:31:48
0.0 / 5
304
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
sunblog