آیین شكر خدمت برگزار شد

تقدیر زاکانی از خادمان اربعین

بلاگ سان: به گزارش بلاگ سان، شهردار تهران در مراسم «شکر خدمت» که باحضور تعدادی از پاکبانان، آتش نشانان، کادر درمان و دیگر خادمان آیین اربعین حسینی ۱۴۰۲ از مجموعه شهرداری تهران برگزار می شد، اظهار داشت: سر بر آستان امام حسین(ع) می ساییم و برای توفیقات این خدمت، سجده شکر به جا می آوریم که توانستیم در خدمت شهروندان تهرانی که توفیق حضور در راهپیمایی اربعین را داشتند و دیگر زائرین باشیم. خدمتگزاری به زائرین حسینی افتخار ماست.

تقدیر زاکانی از خادمان اربعین
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، علیرضا زاکانی شهردار تهران در مراسم «شکر خدمت» که باحضور تعدادی از پاکبانان، آتش نشانان، کادر درمان و دیگر خادمان آیین اربعین حسینی ۱۴۰۲ از مجموعه شهرداری تهران در محل برج میلاد برگزار می شد، حضور یافت.
شهردار تهران در سخنان کوتاهی در این رویداد، اظهار نمود: نقل است به هنگام ظهور حضرت صاحب الزمان(عج)، خودشان را به واسطه قرابت با حضرت سیدالشهدا(ع) معرفی می کنند. آنچنان که علمای اسلام هم گفتند، راهپیمایی اربعین زمینه ای است تا پیش از تحقق وعده الهی، مردم دنیا با فلسفه قیام منجی و فرهنگ خدمت گزاری و فداکاری آشنا گردند.
وی افزود: سال جاری هم آیین پیاده روی اربعین حسینی باحضور میلیونی زائرین از کشورهای مختلف برگزار گردید. آن چنان که مسؤلان اعلام نمودند بالغ بر چهار میلیون ایرانی که بخش قابل تَوجهی از آنها از شهروندان تهرانی بودند، توفیق حضور در این مراسم بزرگ را کسب کرده بودند.
زاکانی ضمن اشاره به وظیفه مدیریت شهری برای خدمت رسانی به شهروندان تهرانی، افزود: شهرداری تهران با حرکت در این راه و کوشش برای خدمت گزاری به زوّار، کوشش کرد تا بتواند در کاروان سیدالشهدا(ع) قرار بگیرد. امیدواریم این تلاش ها زمینه ساز قدم های کوچکی برای تحقق وعده الهی و ظهور حضرت مهدی(عج) بوده باشد.
شهردار پایتخت در قسمت دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: اربعین تجلی گاه انسجام و وحدت امت اسلامی از سراسر دنیا و نمودار روشنی از اتحاد ملی است. جایی که شهروندان تهرانی در کنار دیگر شهرها و کشورها، در این راه قدم برداشته و عظمت این رویداد خاری در چشمان دشمنان مردم شریف ایران است.

وی با یادآوری خدمت گزاری داوطلبانه پرسنل شهرداری تهران به زوّار در روزهای اربعین، اضافه کرد: سر بر آستان امام حسین(ع) می ساییم و برای توفیقات این خدمت، سجده شکر به جا می آوریم که توانستیم در خدمت شهروندان تهرانی که توفیق حضور در راهپیمایی اربعین را داشتند و دیگر زائرین باشیم. خدمتگزاری به زائرین حسینی(ع) افتخار ماست.
زاکانی در ادامه با تشکر از ملت عراق در میزبانی از زائرین اربعین، اظهار داشت: بعنوان خادمین امام حسین(ع) در شهرداری تهران از ملت و دولت عراق تشکر می نماییم و از سفیر عراق که در جمع ما حاضر است تقاضا داریم، تشکر و سپاسگزاری ما را به مردم عراق برساند.
شهردار تهران در ادامه با تقدیر از زحمات دولت سیزدهم در خدمت رسانی به شهروندان تهرانی حاضر در مراسم پیاده روی و دیگر زائرین، اضافه کرد: همینطور بر خود واجب می دانم تا از تلاش تک تک خدمتگزاران خانواده بزرگ مدیریت شهری که داوطلبانه برای خدمت رسانی به زائرین امام حسین(ع) پیش قدم شدند، تشکر ویژه کنم. خداوند بزرگ، قدم های شما را در خدمتگزاری به بندگان خدا در این راه مستحکم کند.
طبق گزارش سایت شهر، در این مراسم همینطور سید احمد علوی، حجت الاسلام سید محمد آقامیری و علیرضا نادعلی از اعضای شورای شهر، نصیر عبدالمحسن عبدالله سفیر عراق در ایران و سردار حمیدی رئیس پلیس راهور تهران، حضور داشتند. در انتها این مراسم پیام تقدیر و تشکر شهروندان تهرانی از مردم عراق به سفیر این کشور در ایران ابلاغ گردید. همینطور از پاکبانان و دیگر پرسنل شهرداری تهران که داوطلبانه در روزهای اربعین خدمت گزاری کردند، تقدیر و تشکر شد.
منبع:

1402/06/31
13:56:24
0.0 / 5
334
تگهای خبر: رمان , سایت , مراسم
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
sunblog