وزیر ورزش و جوانان:

وضعیت ورزش همگانی مطلوب نمی باشد

به گزارش بلاگ سان، وزیر ورزش و جوانان با اشاره به وضعیت نامطلوب ورزش همگانی اظهار داشت: اگر می خواهیم وضعیت ورزش های همگانی بهبود یابد، مسیرش از آموزش وپرورش می گذرد.

وضعیت ورزش همگانی مطلوب نمی باشد

به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، کیومرث هاشمی در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ضمن بیان گزارشی از برنامه های خود در این وزارتخانه، به اهمیت توجه به سنین پایه برای تربیت نسل ورزشکار اشاره و اظهار داشت: تمام برنامه هایمان را روی آموزش وپرورش متمرکز کرده ایم برای اینکه معتقدیم اگر می خواهیم اخلاق و معنویت در ورزش درست شود، باید از پایه و از مدارس ابتدایی شروع نماییم.
وزیر ورزش و جوانان بر لزوم کشف استعدادهای ورزشی بوسیله آموزش وپرورش تاکید کرد و افزود: وضعیت ورزش همگانی مان خوب نیست که اگر می خواهیم وضعیت ورزش های همگانی بهبود یابد، مسیرش از آموزش وپرورش می گذرد.
وی درباب مسئله جوانان نیز ابراز کرد: در عرصه جوانان نیز عمده دغدغه ما، دغدغه رهبر انقلاب و رییس جمهور در بحث ازدواج، اشتغال و فرزندآوری است که در همین راستا، در پنج ماهه اول سال، ۶۸ هزار میلیارد تومان وام ازدواج برای ۳۳۰ هزار نفر پرداخت شده که با وجود این، هنوز ۲۰۰ هزار نفر در صف دریافت وام ازدواج هستند و باید واگذاری وام سرعت پیدا کند.
هاشمی با اشاره به اینکه متأسفانه سن ازدواج و فرزندآوری بالا رفته که صدمه ای جدی برای جامعه به شما می رود، اشاره کرد: تا حالا رییس جمهور سه بار شورای عالی جوانان را برگزار کرده است، این نشانگر این است که نسبت به موضوع جوانان دغدغه دارند.
وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: دو سال پاداش قهرمانان پرداخت نشده بود که با دستور رییس جمهور، مبالغ مورد نیاز تامین و مراسم تجلیل از قهرمانان اجرا شد.
وی درباب ورزش خراسان رضوی نیز اظهار داشت: نخستین خواسته من در ورزش قهرمانی خراسان این بود که به رشته کشتی باید توجه ویژه ای شود برای اینکه اینجا مهد کشتی است.
مطالبات ورزشی سبب غفلت از مسئله جوانان نشود
آیت الله احمد علم الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اظهار داشت: آنقدر افراد در موقعیت های مختلف ورزشی سیل مطالبات خودرا مطرح می کنند و رسانه ها نیز آنرا دنبال می کنند که آقای وزیر هر طرح و برنامه ای برای جوانان داشته باشد، نمی تواند طرح هایش را اجرا نماید.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به اهمیت این وزارتخانه، بیان کرد: دو وزارتخانه داریم که وقتی عزیزان مسئولیت پیدا می کنند، با سیل شدید مطالبه و توقع مواجه می شوند که دست و پای آنان را برای برداشتن قدم های بلند، می بندد.
وی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت ورزش و جوانان را از پر مطالبه ترین وزارتخانه ها عنوان نمود و افزود: در وزارت ارشاد، جریان های هنری چنان مطالباتشان را مطرح می کنند که آقای وزیر خیال می کند هرچه توان دارد را هم به کار ببرد، از تامین مطالبه هنرمندان برنمی آید بدین جهت همه توانش را در یک نقطه متمرکز می کند.
علم الهدی اظهار داشت: متأسفانه ورزش نیز همچنین است، با وجود این که عنوان این وزارتخانه را «ورزش و جوانان» انتخاب نموده اند اما آنقدر افراد در باشگاه ها و موقعیت های مختلف ورزشی سیل مطالبات خودرا مطرح می کنند و رسانه ها نیز دنبال آنرا می گیرند تا فشار بیاورند و به نتیجه برسد، دیگر موضوعات به حاشیه می رود.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به اینکه همه مسائل را از چاله چمن گرفته تا گلایه های فلان آدمی که فلان پول را در ورزش گرفته را به سر وزیر می ریزند، اظهار داشت: وقتی وزیر ورزش و جوانان با این سیل مطالبات روبرو می شود، هر طرح و برنامه ای برای جوانان داشته باشد، نمی تواند طرح هایش را اجرا نماید.
وی با اشاره به جایگاه ورزش خراسان رضوی در گذشته و حال، اشاره کرد: متأسفانه ورزش خراسان گرفتار عقب افتادگی است در صورتیکه روزی ستاره ورزش کشور بوده، تیم هایی که هستند همه ورشکسته شده و حامیان مالی آنان کنار کشیده اند، نمی خواهم بگویم ورزش قهرمانی هدف است اما یک ابزار چهره و جلوه بیرونی ما هست.
علم الهدی با تکیه بر اینکه عقب افتادگی ورزش خراسان رضوی باید جبران شود، ابراز کرد: در مشهد و استان استعدادهای خیلی خوبی وجود دارد که برای احیای ورزش خراسان رضوی، افراد رسوب کرده در ورزش باید جای خودرا به این استعدادهای جوان بدهند.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به اینکه احیای ورزش خراسان رضوی نیاز به پشتیبانی های مالی دارد، اظهار داشت: قوچان و ایل کرمانج مهد کشتی استان است، استعدادهای زیادی در ایل کرمانج وجود دارد که اگر به خوبی به انان توجه گردد، می تواند جریان کشتی در استان را احیا کند.
وی متذکر شد: مشکل ما در ورزش استان همان مشکل کشور است، اگر ورزش بخواهد حول یک عده کاسب کار ورزشی که از کنار ورزش کاسبی داشتند ادامه داشته باشد، کار پیش نمی رود و اگر بخواهند جلوی آنان را بگیرند، مشکل ایجاد می کنند.

1402/07/05
23:03:42
0.0 / 5
258
تگهای خبر: آموزش , برنامه , جوانان , رسانه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
sunblog