وزیر آموزش و پرورش :

تعداد مجوزهای استخدامی دولت سیزدهم معادل 8 سال پیش از آن است

به گزارش بلاگ سان، وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تعداد مجوزهای استخدامی صادره در دو سال دولت جاری معادل ۸ سال پیش از آن است اعلام نمود: سال جاری مجوز استخدام بیشتر از ۵۰ هزار معلم جدید داشتیم و ۲۵ هزار نفر از دانشگاه فرهنگیان به بدنه آموزش و پرورش ملحق خواهند شد.

تعداد مجوزهای استخدامی دولت سیزدهم معادل 8 سال پیش از آن است
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، رضامراد صحرایی در مراسم استقبال از نومعلمان استان خراسان رضوی عنوان کرد: از سال ۹۴ تا ۱۴۰۲جمعیت دانش آموزی ایران حدود ۳ میلیون نفر اضافه شده است.

وزیر آموزش و پرورش ضمن اشاره به این که در شهریور سال ۹۷ و در دوره دوم دولت قبل رئیس مرکز منابع انسانی وزارت وقت از کسری نیروی انسانی اطلاع داد و اظهار داشت: در سه سال از دولت پیشین مجوز استخدام صادر نشد، به این علت که رئیس دولت وقت در مجلس بیان کرد که هزینه تربیت دانش آموز در دولت ۴ میلیون تومان و در مدرسه خصوصی یک میلیون تومان است.

وی با تصریح این مورد که از همان زمان آهنگ تقویت مدارس خصوصی در کشور شروع شد افزود: بین تقویت مدرسه خصوصی و دولتی رابطه معکوس وجود دارد، تعداد مجوزهای استخدامی صادره در دو سال دولت جاری معادل ۸ سال پیش از آن است.
وزیر آموزش و پرورش اذعان کرد: سال جاری هم مجوز استخدام بیشتر از ۵۰ هزار معلم جدید داشتیم و ۲۵ هزار نفر از دانشگاه فرهنگیان به بدنه آموزش و پرورش ملحق خواهند شد.
وی در مورد آزمون های استخدامی بیان نمود: برای آزمون ابتدایی تنها ۱۴ گرایش می توانستند شرکت نمایند ولی با پیگیری های انجام شده این رقم را به ۷۰ رشته و گرایش افزایش دادیم.
برپایه گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، صحرایی خاطرنشان کرد: همین ۴۰ و چند هزار معلم که آنها را با وسواس انتخاب کردیم افتخار ماست. آینده سازان و معماران آینده ایران کودکان ما هستند و این آینده سازان را باید به دست معلمان قوی تربیت نماییم.
منبع:

1402/08/05
15:07:00
0.0 / 5
267
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , شركت , فرهنگی
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
sunblog