کلاهبرداری ۱۳۵ میلیارد تومانی با سوئیفت جعلی

بلاگ سان: معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری فردی که با سوئیفت جعلی مبادرت به کلاهبرداری 135 میلیارد تومانی کرده بود، آگاهی داد.

کلاهبرداری ۱۳۵ میلیارد تومانی با سوئیفت جعلی

به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، سرهنگ جهانگیر تقی پور درباره ی جزییات این خبر اظهار داشت: درپی وقوع یک فقره کلاهبرداری از فردی در تهران تحت عنوان سوئیفت جعلی برای خرید اجناس از خارج کشور، موضوع رسیدگی به پرونده در دستورکار تیمی از کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. همین طور بنابرحساسیت موضوع کارآگاهان وارد عمل شدند و در تحقیقات میدانی خود متوجه شدند که یک مرد جوان با چرب زبانی از شاکی پرونده مبالغی را برای خرید اجناس از خارج کشور دریافت و کلاهبرداری کرده است.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود: کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اولین گام با اقدامات اطلاعاتی، هویت متهم را ه مشخص شد یک کلاهبردار حرفه ای است، مورد شناسایی قراردهند.

تقی پور افزود: کارآگاهان بعد از دریافت این سرنخ مهم، با اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده میدانی متوجه شدند که متهم می خواهد تا باردیگر دست به این اقدام مجرمانه بزند. در همین راستا نیز هماهنگی با مقام قضایی انجام و متهم در عملیاتی پلیسی دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شد.

وی با اشاره به انجام بازجویی از متهم دستگیر شده، اظهار داشت: این فرد در جریان اعترافات خود به کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار داشت که با سوئیفت جعلی مبادرت به کلاهبرداری ۱۳۵ میلیارد تومانی از شاکی کرده است.

به گفته معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ متهم دستگیر شده با صدور قرار قانونی از طرف مرجع قضایی و برای کشف جرائم احتمالی و شناسایی سایر شکات در اختیار کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

منبع:

1402/08/22
07:27:25
0.0 / 5
169
تگهای خبر: رمان
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
sunblog