نقش همه در آلودگی هوا یکسان است؟

بلاگ سان: خراسان رضوی برمبنای تحلیل موسسه غیرانتفاعی بین المللی آکسفام انگلستان، یک درصد ثروتمندترین جمعیت جهان، مسئول انتشار کربن برابر یا دو سوم (5 میلیارد نفر) جمعیت فقیر جهان هستند.

نقش همه در آلودگی هوا یکسان است؟
به نقل از خبرگزاری فرانسه، مکس لاوسون، از پژوهشگران این تحقیق اظهار داشت: در صورتیکه مبارزه با بحران آب و هوا، چالشی مشترک است، همه به یک اندازه مسئول نیستند و سیاست های دولت باید مطابق با آن تنظیم شود.
رهبران جهان برای گفت وگوهای آب وهوایی در اجلاس COP۲۸ اواخر ماه جاری در دبی آماده می شوند. این نگرانی ها درحال افزایش است که محدود کردن گرمایش طولانی مدت به ۱.۵ درجه سانتی گراد به زودی نا ممکن است.
همچون یافته های کلیدی تحقیق فعلی این است که ثروتمندترین جمعیت جهان یک درصد (۷۷ میلیون نفر) جهان، مسئول ۱۶ درصد از انتشار جهانی هستند و این همان سهمی است که ۶۶ درصد پایینی جمعیت جهان از نظر درآمد یا ۵.۱۱ میلیارد نفر دارند. به عنوان مثال، در فرانسه، یک درصد ثروتمندترین ها در یک سال به اندازه ۵۰ درصد فقیرترین ها در ۱۰ سال کربن منتشر می کنند.
با اهمیت ترین اقدامات پیشگیری کننده می تواند شامل مالیات بر پرواز بیش از ۱۰ بار در سال یا مالیات بر سرمایه گذاری های غیرسبز باشد که بسیار بالاتر از مالیات بر سرمایه گذاری های سبز است.
در صورتیکه گزارش فعلی بر کربن در رابطه با مصرف فردی متمرکز است، مصرف شخصی افراد فوق ثروتمند به سبب انتشار گازهای گلخانه ای ناشی از سرمایه گذاری آنان در شرکتها کاهش پیدا می کند.1402/08/30
08:46:49
0.0 / 5
225
تگهای خبر: شركت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
sunblog