بازگشت ۲۰ درصد از دانش آموزان ترک تحصیلی مناطق عشایری به مدرسه

به گزارش بلاگ سان، به قول مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش، سال جاری 20 درصد از تعداد کل دانش آموزان بازمانده از تحصیل و ترک تحصیل شناسایی شده در مناطق عشایری به مدرسه بازگشته اند.

بازگشت ۲۰ درصد از دانش آموزان ترک تحصیلی مناطق عشایری به مدرسه
علی تیرگیر در گفت وگوبا ایسنا در خصوص اقدامات انجام شده در راستای جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل مناطق عشایری اظهارکرد: نخستین کاری که برای مقابله با بی سوادی باید انجام می دادیم، شناسایی دانش آموزان بازمانده از تحصیل بود.

وی تصریح کرد: از آنجائیکه مشخصه دانش آموزان در جامعه عشایری، کد ملی نیست و با کد ملی نمی توان تشخیص داد که این دانش آموزان بازماندگان از تحصیل در جامعه عشایری هستند یا خیر، ما با سازمان امور عشایر کشور که کد ملی جامعه عشایری را در اختیار دارند، مشارکت داشتیم. اینطور اطلاعات سازمان امور عشایری را با سامانه "سناد" وزارت آموزش وپرورش تطبیق دادیم و با نام و مشخصات دقیق، بازماندگان از تحصیل جامعه عشایری را احصاء کردیم.

مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش وپرورش با اعلان اینکه در نهایت سال قبل توانستیم آمار دانش آموزان بازمانده از تحصیل مناطق عشایری را احصا نماییم، درباره ی اقدامات انجام شده برای جذب این دسته از دانش آموزان و آموزش آنها امسال توضیح داد: امسال با اقداماتی نظیر توسعه مدارس عشایری در مناطق عشایری توانستیم نزدیک ۲۰ درصد این دانش آموزان را جذب نماییم و با ارائه مشوق هایی به این دانش آموزان که بنا به هر علت بازمانده از تحصیل شده و ترک تحصیل کرده بودند، آنان را به مدرسه بازگردانیم.

تیرگیر با اعلان اینکه تمام تلاش ما بازگشت دانش آموزان بازمانده از تحصیل به مدرسه است، اشاره کرد: در تلاش هستیم با گسترش زیرساخت های آموزشی و تربیتی همچون فضا و تجهیزات، نیروی انسانی مناسب، اختصاص نیروی انسانی متخصص و کاهش تراکم کلاس ها بتوانیم سال آینده آمار دانش آموزان ترک تحصیلی را بسیار کاهش دهیم تا دیگر شاهد دانش آموزی نباشیم که به سبب نبود مدرسه یا نیروی انسانی اولیه به مدرسه نرفته است.
1402/10/01
13:27:08
0.0 / 5
244
تگهای خبر: آموزش
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog