اژه ای:

هر مصوبه و یا وعده ای که به مردم می دهیم، باید عملیاتی کنیم

به گزارش بلاگ سان، رییس قوه قضاییه اظهار داشت: نباید موضوعی را به تصویب برسانیم که می دانیم «نمی خواهیم» و یا «نمی شود» به آن عمل کرد؛ باید هر امری را که تصویب می نماییم و هر وعده ای را که به مردم می دهیم، عملیاتی نماییم.

هر مصوبه و یا وعده ای که به مردم می دهیم، باید عملیاتی کنیم
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای طی سخنانی در جلسه شورای قضایی استان بوشهر، ضمن تقدیر از اقدامات مجموعه قضایی این استان در امتداد کاهش حل مشکلات و مسائل مردم، بر ضرورت اجرای هرچه سریع تر مصوبات سفر استانی هیئت عالی قضایی به استان بوشهر خصوصاً در عرصه مالی و اعتباری، اصرار کرد.
وی با اشاره به عدم تحقق قسمتی از مصوبات مالی سفر سال ۹۸ هیئت عالی قضایی به استان بوشهر از طرف دستگاه قضایی و استانداری بوشهر، اظهار داشت: نباید موضوعی را به تصویب برسانیم که می دانیم «نمی خواهیم» و یا «نمی شود» به آن عمل کرد؛ باید هر امری را که تصویب می نماییم و هر وعده ای را که به مردم می دهیم عملیاتی سازیم.
حجت الاسلام والمسلمین «موحدی» دادستان کل کشور نیز در این نشست، با اشاره به حضور میدانی تابستان سال قبل حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در بوشهر و دستورات صادره از ناحیه قاضی القضات در امتداد ساماندهی و تعیین تکلیف کالاهای موجود در انبارهای اموال تملیکی و گمرکات بوشهر، اظهار داشت: در نتیجه پیگیری های به عمل آمده از طرف دستگاه قضایی بوشهر و همکاری بخش های ذی ربط، از زمان سفر رئیس قوه قضاییه به بوشهر در مردادماه سال قبل تا به امروز، حدود ۹۵ درصد از اموال بلاتکلیف بنادر، گمرکات و سازمان اموال تملیکی بوشهر به ارزش بیش از چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تعیین تکلیف شدند؛ هم اکنون هیچگونه اموال رسوبی در پارکینگ ها و انبارهای بنادر، گمرکات و سازمان اموال تملیکی استان بوشهر وجود ندارد.
خداییان رییس سازمان بازرسی نیز در این نشست با اشاره به بازدید خود از مجتمع گازی پارس جنوبی در عسلویه و برگزاری جلسه سه ساعته با مدیران عامل پالایشگاه های این مجتمع و مسئولان پتروشیمی ها، اظهار داشت: خوشبختانه طی مدت اخیر و با کمک های مرجع قضایی، اقدامات خوب و مؤثری در امتداد کاهش مشکلات پالایشگاه ها و پتروشیمی های منطقه عسلویه انجام شده که همچون آنها می توان به وصول ۳۳ هزار میلیارد تومان مطالبات پالایشگاه های گازی از پتروشیمی ها ظرف سال جاری اشاره نمود.
وی ادامه داد: همین طور بعد از پیگیری ها و مکاتبات فراوان اداره بازرسی استان بوشهر در امتداد جمع آوری گازهای ال پی جی و اقداماتی که دراین زمینه صورت گرفت، گزارشی از ناحیه مسئولان امر ارائه شد ناظر بر این که میزان صرفه جویی انجام شده از این اقدام، حدود ۱۰۰ میلیون دلار در سال خواهد بود.
«مسجدی» رییس سازمان پزشکی قانونی نیز در این نشست با اشاره به حضور خود در گناوه و بازدید از بخش های قضایی و همین طور انبارهای اموال تملیکی این شهر، از به روز بودن انبارهای اموال تملیکی گناوه آگاهی داد.
«بابایی» رییس سازمان ثبت اسناد و املاک نیز از صدور سند منطقه ویژه اقتصادی پارس شمالی در قالب ۵۶ جلد سند به مساحت ۶ هزار هکتار آگاهی داد و اظهار داشت: کلیه اقدامات مربوط به تهیه نقشه و مستندسازی این اقدام، بدون دریافت هیچگونه هزینه ای توسط همکاران ثبتی انجام شد.
«کاظمی فر» رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه نیز با اشاره به آمار ۷۲ درصدی دادرسی الکترونیک زندانیان در استان بوشهر، از راه اندازی ۵ دفتر جدید خدمات الکترونیک قضایی در مناطق مختلف این استان تا انتهای سال جاری آگاهی داد.
«رفاهی» رییس مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه نیز در این نشست اظهار داشت: همزمان با سفر هیئت عالی قضایی به استان بوشهر، ۱۵۱ گفتگوی چهره به چهره مقامات قضایی با مردم و مراجعه کنندگان این استان صورت گرفت که ۱۴۴ مورد از این گفتگوها در مرکز و ۷ مورد در شهرستان های استان بوشهر انجام شد.
به گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه، وی ادامه داد: در جریان این سفر، ۶۲۱ فقره نامه و درخواست مردمی دریافت گردید و قرار شد که همکاران ما در اسرع وقت به این درخواست ها رسیدگی کنند.
رفاهی همین طور از تشکیل ۲۰ مورد پوشه پیگیری ویژه برای پرونده های کثیرالشاکی استان بوشهر آگاهی داد.1402/11/05
13:54:30
0.0 / 5
263
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
sunblog