لزوم رعایت نکات بهداشتی در رابطه با بیماریهای تنفسی در اماکن ورزشی

بلاگ سان: معاون مرکز سلامت محیط کار معاونت بهداشت وزارت بهداشت نحوه رعایت نکات بهداشتی در رابطه با بیماریهای تنفسی در محلهای ورزشی را تشریح و بر ضرورت استفاده از ماسک در محیط های بسته و تجمعات تاکید نمود.

لزوم رعایت نکات بهداشتی در رابطه با بیماریهای تنفسی در اماکن ورزشی
به گزارش بلاگ سان به نقل از وبدا، مهندس فرهادی اظهار داشت: باتوجه به سردی هوا لازم است ورزشکاران و یا کسانی که به باشگاههای ورزشی، سالن های بدنسازی، استخرها و مراکز تفریحی، آبی و حتی استادیوم برای تماشای فوتبال یا والیبال یا ورزشهای تیمی دیگر می روند در فضاهای بسته مراقب بیماریهای تنفسی باشند.
وی ادامه داد: اگر خودشان مبتلا به بیماری هستند یا افراد های ریسکی هستند، یعنی سن شان بالاست یا بیماری زمینه ای دارند، کماکان سفارش می شود در فضاهای عمومی خصوصا" جاهایی که تراکم جمعیت وجود دارد، از ماسک بهره گیرند.
معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اظهار داشت: رعایت بهداشت فردی در هنگام غذا خوردن یا استفاده از خدمات بهداشتی الزامیست. شستن دستها و اگر به هر حال آب در دسترس نبود یا امکان شستشو نبود، استفاده از ضد عفونی کننده های دست که در زمان کرونا هم خیلی مرسوم شده بود کماکان مورد استفاده قرار گیرد.
فرهادی تصریح کرد: اجسامی که پر استفاده هستند، مثل دستگیره های درب و شیرهای آبی که در سرویسهای بهداشتی استفاده می شود، لازم است حتما" پیش از استفاده شستشو شوند یا از متولیان درخواست نماییم که آنها را خوب نظافت کنند و گندزدایی بموقع را انجام دهند.
وی اشاره کرد: خوشبختانه از زمان شیوع کرونا، همکاریهای خوبی با وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون پزشکی، ورزشی داشته ایم و با فدراسیونهای مختلف جلسات مان ادامه دارد و هماهنگی های لازم را انجام می دهیم.
معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اظهار داشت: همکاریهای خیلی خوبی با افسران پزشک که به صورتی مورد تائید AFC (فدراسیون فوتبال آسیا) هستند، داریم و نکات در رابطه با بهداشت محیط را به بازیکنان تیم ملی فوتبال که در قطر حضور دارند و تماشاگران اعلام می کنند.
مهندس فرهادی در آخر اشاره کرد: باز هم سفارش می کنم در این فصل سال امکان سرایت بیماریهای تنفسی وجود دارد و ورزشکاران و تماشاگران حتما باید در مراکز و مکانهای ورزشی سفارش های بهداشتی را رعایت نمایند.
منبع:

1402/11/06
15:47:30
0.0 / 5
254
تگهای خبر: بازی , جوانان , خدمات
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
sunblog