آمار جهانی کرونا ثبت ۷۳ فوتی طی شبانه روز گذشته

بلاگ سان: بنابر تازه ترین به روزرسانیِ «ورلداُمتر» از آمار جهانی کرونا (کووید 19)، روز گذشته در کشورهای مختلف در مجموع بیش از 4000 مورد جدید مبتلاشدن به کروناویروس شناسایی و 73 فوتی گزارش شده است.

آمار جهانی کرونا ثبت ۷۳ فوتی طی شبانه روز گذشته
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، آلمان با ثبت ۳۳ فوتی و آمریکا با بیش از ۲۶۰۰ مورد جدید مبتلاشدن به ترتیب بالاترین آمار تلفات و مبتلایان کرونائی را در شبانه روز گذشته در جهان گزارش کرده اند.
طبق آمار جهانی، در مجموع موارد مبتلاشدن در کشورهای مختلف تا حالا به ۷۰۳ میلیون و ۶۱۱ هزار و ۷۲۷ نفر رسیده و مرگ ۶ میلیون و ۹۸۵ هزار و ۶۸۲ بیمار نیز تأیید شده است.
داده های ورلداُمتر همین طور حاکی از آنست که بیش از ۶۷۴ میلیون و ۳۸۹ هزار پرونده پزشکی (۹۹ درصد) از کل ابتلاهایی که نتایج آن مشخص شده، به بهبود مبتلایان (شامل بیماران تحت درمان در منزل یا بیمارستان) منتهی شده است.
پایگاه داده های جهانی ورلداُمتر از تاریخ ۲۹ ژانویه سال ۲۰۲۰ میلادی، ثبت آمار رسمی در رابطه با کرونا را آغاز نموده است.
در بین ۱۰ کشوری که به عنوان مناطقی با بالاترین آمار مبتلاشدن در بالای جدول ورلداُمتر جای گرفته اند، آمریکا همچنان با ثبت بیش از ۱۱۱ میلیون مبتلاشدن و بیش از یک میلیون و ۱۹۹ هزار فوتی به ترتیب رکورد مبتلاشدن و مرگ های کرونائی را در کل دنیا دارد.
بعد از آمریکا، دو کشور هند و فرانسه با عبور از ۴۰ میلیون مبتلاشدن به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به لحاظ آمار کل مبتلایان اشغال کرده اند.
همین طور در لیست آمار فوت شدگان این بیماری هم اکنون پس از آمریکا، برزیل با بیش از ۷۰۰ هزار فوتی و هند با بیش از ۵۰۰ هزار فوتی، بیشترین مرگ و میر کرونائی را به ثبت رسانده اند.
بر همین اساس، فرانسه هم اکنون رکورددار مبتلاشدن در قاره سبز (اروپا) است و روسیه نیز با ثبت بیش از ۴۰۲ هزار فوتی، بالاترین آمار مرگ های کرونائی را تا حالا در این قاره گزارش کرده است.
تازه ترین آمار کرونا در نقاط مختلف دنیا به تفکیک کشورها و با تقسیم بندی های قاره ای، زمانی و موضوعی در جدول جهانی ورلداُمتر بروزرسانی می شود.
سازمان جهانی بهداشت (WHO) در تاریخ جمعه ۵ مه ۲۰۲۳ بطور رسمی پایان وضعیت اضطراری کووید ۱۹ در جهان را اعلام نمود. این سازمان در ژانویه ۲۰۲۰، شیوع ویروس کرونا را یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی و نگرانی بین المللی اعلام نموده بود.1402/12/06
13:52:49
0.0 / 5
257
تگهای خبر: رمان
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
sunblog