معاون آموزشی علوم پزشكی تهران خبر داد

بازگشت 75 درصد منافع مالی دوره های سماد به اعضای هیات علمی دانشگاه

به گزارش بلاگ سان معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشكی تهران با اشاره به بازگشت 75 درصد منافع مالی دوره های ˮسمادˮ به اعضای هیات علمی این دانشگاه، اظهار داشت: در این شیوه آموزش، افراد جای مدرك مهارت یاد می گیرند.

بازگشت 75 درصد منافع مالی دوره های سماد به اعضای هیات علمی دانشگاه
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر سهراب پور در مراسمی که به مناسبت یکسالگی سیستم سماد برگزار شد، ضمن بیان این مطلب سامانه سماد را یک نوآوری در حوزه آموزش و سیستمی بدیع خواند و اظهار داشت: این سامانه برنده جایزه نخست جشنواره شهید مطهری است که ایده آن از طرف دکتر سلیمانی مطرح و پیاده سازی شد.
وی ارائه آموزش های مفید و کارآمد را از مهم ترین اهداف این سامانه دانست و اضافه کرد: آموزش پاسخگو یعنی مهارت گرایی جای مدرک گرایی را بگیرد تا افراد بتوانند از دانش و سواد خود به صورت عملی استفاده کنند و آموزش ها تنها به صورت نظریه نباشد.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعلان اینکه "علم باید نافع باشد" اشاره کرد: باید بتوانیم دوره های آموزشی را ارائه دهیم که در انتهای آن، افراد بتوانند به خوبی از آموزه های خود استفاده کنند.
دکتر سهراب پور، اضافه کرد: استراتژی های مختلفی در راه اندازی سیستم سماد ظهور و بروز داشته که از آن جمله می توان به حفظ شان، جایگاه و رتبه علمی اساتید هیات علمی دانشگاه اشاره نمود، به شکلی که امکان برگزاری دوره ها در این سامانه انحصارا در اختیار اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران خواهد بود و حداقل ۷۵ درصد منافع مالی این دوره ها نیز به اعضای هیات علمی باز خواهد گشت.
وی آموزش و انتقال تجربیات را کالایی ذی قیمت خواند که باید به شکلی مناسب و در بسته های آموزشی مفید به مخاطبان ارائه شود و تصریح کرد: شاید تا کنون نتوانستیم "آموزش" را به خوبی ارزش گذاری نماییم. این در حالیست که اعضای هیات علمی ما ستاره های درخشانی هستند که اگر در کشور تحقیر شوند در واقع جایگاه دانشگاه کاهش پیدا کرده است و ما موظفیم برای حفظ شان و ارزش علمی اساتید دانشگاه بیندیشیم و ارزش قائل شویم.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار داشت: این معاونت با شعار "هر روز یک گام کوتاه اما رو به جلو" در نظر دارد تا به صورت پیوسته قدم های هر چند کوچکی را برای ارتقاء حوزه آموزش بردارد. در این راه نیز افراد مختلفی ما را همراهی می کنند که قدردان زحمات آنها هستیم.
برمبنای اعلام دانشگاه علوم پزشکی تهران، در ادامه دکتر فاطمه سلیمانی، رئیس مرکز آموزش های مهارتی و حرفه ای و دبیر آموزش مداوم معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار داشت: افراد بسیاری برای پخته شدن این ایده و تدوین دستورالعمل ها و شیوه نامه ها و حتی زیر ساخت های IT و نرم افزاری آن زحمت کشیدند تا این ایده ظرف مدت کوتاهی به منصه ظهور برسد.
منبع:

1399/04/06
13:32:38
5.0 / 5
1833
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
sunblog