عضو فراكسیون زنان مجلس در پاسخ به مهر:

بررسی اختصاص ارز دولتی به واردات چادر مشكی در مجلس

به گزارش بلاگ سان نماینده مجلس یازدهم اظهار داشت: مجلس مبحث اختصاص ارز دولتی برای واردات چادر مشكی و كاهش قیمت این محصول را بررسی و در صورت امكان آنرا اجرایی خواهد نمود.

بررسی اختصاص ارز دولتی به واردات چادر مشكی در مجلس

به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، زهره لاجوردی در حاشیه جلسه تشریح برنامه های هفته عفاف و حجاب، در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در مورد برنامه مجلس برای کاهش قیمت چادر مشکی، اظهار داشت: چادر یکی از اصلی ترین پوشش های جامعه ما است و دشواری بانوان برای یافتن پوشاک حجاب و عفاف یا گرانی محصولاتی همچون چادر آن هم در جامعه اسلامی امری غیر قابل قبول است. مجلس در این خصوص ورود خواهد نمود و دو موضوع، بررسی کاهش قیمت این اقلام و تسهیل شرایط دسترسی به آنها را در جامعه مورد بررسی قرار خواهد داد.
وی با توضیح در مورد این موضوعات عنوان کرد: مساله اول بررسی امکان تخصیص ارز دولتی برای واردات چادر است و مجلس با بررسی این امر و در صورت فراهم بودن شرایط آنرا عملی می کند. مبحث دیگر پشتیبانی از کارخانه های داخلی تولید چادر مشکی تعطیل یا معلق شده برای به راه افتادن باردیگر آنها است.
لاجوردی خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات مجلس شناسایی این کارخانه ها، پشتیبانی از آنها و شناسایی عوامل دخیل در تعطیلی تولیدات داخلی چادر خواهد بود.
وی تصریح کرد: با عنایت به گرانی محصولات عفاف و حجاب همچون پارچه چادر مشکی، دولت باید در این حوزه اقدام جدی انجام دهد و مجلس و کمیسیون فرهنگی مبحث را به صورت ویژه پیگیری می کنند. در صورت ضرورت هم برای پشتیبانی از تولیدکنندگان ملزومات حجاب قوانین جدیدی تصویب خواهیم کرد.


منبع:

1399/04/23
21:55:27
5.0 / 5
1834
تگهای خبر: برنامه , فرهنگی
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog