دیدار نماینده یونیسف در ایران و رئیس سازمان جوانان هلال احمر

بلاگ سان: در دیدار نماینده یونیسف در ایران و رئیس سازمان جوانان هلال احمر بر تشكیل كارگروهی با هدف توسعه همكاری در زمینه پشتیبانی از كودكان، توافق شد.

دیدار نماینده یونیسف در ایران و رئیس سازمان جوانان هلال احمر

به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، محمد گل فشان در دیدار با مندیپ اوبرایان اظهار داشت: توجه به حقوق کودکان و نوجوانان از مواردی است که سازمان جوانان نسبت به آن توجه ویژه ای دارد. مربیان این سازمان با حضور در مهدهای کودک، آموزش های مختلف امدادی و مهارتی را به کودکان ارائه می دهند.
رئیس سازمان جوانان اظهار داشت: خشونت هایی که هم اکنون در دنیا انجام می شود نیاز به آموزش های مختلفی در امتداد کسب مهارت های اجتماعی دارد. سازمان جوانان هلال احمر هم بعنوان سازمانی که دراین زمینه احساس مسئولیت می کند اقدامات قابل توجهی را انجام داده است.
وی اضافه کرد: تشکیل تیم های سحر بعنوان تیم های ساماندهی حمایت های روانی بعد از بلایا یکی از اقدامات مهم سازمان است که بمنظور انجام حمایت روانی، اجتماعی و فرهنگی از افراد لطمه دیده ناشی از حوادث خصوصاً کودکان و بانوان سازماندهی شده است.
گل فشان اظهار داشت: جمعیت هلال احمر و به تبع آن سازمان جوانان در سراسر کشور ۴۰۰ شعبه فعال دارد که فعالیت ها و اقدامات خوبی در حوزه لطمه های اجتماعی کودکان دارد و بی شک هیچ سازمانی به این اندازه دارای گستردگی نیست که می توان از این ظرفیت بهره برداری مناسبی داشت.
رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر اضافه کرد: کارهای سازمان جوانان هلال احمر، نقاط اشتراک فراوانی با یونیسف دارد که با هدف توسعه همکاری میان دو مجموعه، کارگروهی را با حضور کارشناسان ۲ طرف تشکیل خواهیم داد.
گل فشان در ادامه اظهار داشت: کشور ایران باتوجه به شرایط اقلیمی دارای ۴۲ نوع از انواع بلای طبیعی است. البته بروز بلایای طبیعی، غیر قابل پیشگیری است اما آنچه که مهم می باشد، آماده بودن برای مواجهه و مقابله با آن است که باید با آموزش های مستمر این آمادگی را افزایش داد.
سابقه طولانی همکاری مشترک هلال احمر و یونیسف
مندیپ اوبرایان نماینده یونیسف در ایران نیز در این دیدار ضمن تسلیت جان باختن برخی از هموطنان ایرانی به علت بیماری کرونا، اظهار داشت: از سازمان جوانان جمعیت هلال احمر ایران بواسطه کوشش های زیادی که در مقابله با ویروس کرونا انجام داده، تشکر و قدردانی می کنم. کوشش های بی منت و با نشاط جوانان ایران در اقدامات مختلف واقعاً امیدوار کننده است و آرزو دارم روزی شاهد همه این کارهای خداپسندانه از نزدیک باشم.
وی با اشاره به سابقه طولانی در همکاریهای مشترک و موفق با سازمان جوانان به خصوص در زلزله کرمانشاه اظهار داشت: ارسال بسته های کمک های اولیه و ساخت و تجهیز محیط های بازی کودکان در استان های گلستان و لرستان از دیگر اقدامات موفقیت آمیز بود که امیدوارم این پروژه ها سریع تر به بهره برداری برسد.
نماینده یونیسف در ایران اظهار داشت: یونیسف آمادگی کامل جهت همکاری با سازمان جوانان در حوزه حمایت های روانی و کاهش لطمه های اجتماعی در مدارس و روستاها را در امتداد حقوق کودکان دارد و می توانیم با کمک یکدیگر، اقدامات قابل توجه ای در سطح ملی دراین زمینه انجام دهیم.
وی اضافه کرد: سازمان جوانان نیز تجربیات و دانش بسیار خوبی در حوزه پشتیبانی از کودکان دارد و ما آماده ایم تا از این تجربیات و اقدامات استفاده نمائیم.


منبع:

1399/04/27
21:43:16
5.0 / 5
1607
تگهای خبر: جوانان , رمان , فرهنگی
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
sunblog