منادی:

داوطلبان كنكور درس بخوانند و نگران چیزی نباشند

رئیس كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با این اطمینان به داوطلبان كنكور سراسری كه حفظ جان آنها از همه چیز مهمتر است، اظهار داشت: كنكوری ها بدون استرس درس بخوانند و بدانند تصمیم درست را ستاد ملی مبارزه با كرونا خواهد گرفت.

داوطلبان كنكور درس بخوانند و نگران چیزی نباشند
علیرضا منادی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: ستاد ملی مبارزه با کرونا در ۱۴ اردیبهشت، برگزاری کنکور در سه مقطع ارشد، دکتری و سراسری را به علت شرایط آن زمان به تعویق انداخت و پس از آن زمان برگزاری کنکور سراسری را در اواخر مرداد ماه اعلام نمود. حالا اعضای ستاد مبارزه با کرونا متفق القول در برگزاری بموقع کنکور هستند. ستاد مبارزه با کرونا متشکل از روسای قوای سه گانه است که بطور قطع با در نظر گرفتن تمامی جوانب تصمیم گیری می کند.
وی افزود: با این وجود ما جلساتی در کمیسیون آموزش با مسؤلان امر برگزار کردیم و تاکید داشتیم که زمان تصمیم گیری برای برگزاری کنکور سراسری در وضعیتی بود که شرایط انتشار کرونا متعادل شده بود. حالا وضعیت خطرناک شده و آلودگی ویروس همه جا پخش شده است. موضوعی که علت آن هم به عدم رعایت نکات لازم از جانب مردم و دولت بر می گردد که این بی مسئولیتی گرفتاری را در کل کشور بوجود آورده است.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: سوال ما از مسؤلان این بود که چطور می خواهند در چنین شرایطی آزمون برگزار کنند. پاسخ آنها این است که آزمون با رعایت ملاحظات بهداشتی و پروتکل ها انجام می شود. با عنایت به این که ما عضو ستاد کرونا نیستیم نمی توانیم نظرات خویش را بیان نماییم. از مجلس تنها رئیس مجلس عضو است. البته که رئیس مجلس مکاتبه کرده تا از مقام معظم رهبری برای عضویت روسای دو کمیسیون آموزش و بهداشت و احیانا رئیس کمیسیون اجتماعی در ستاد کرونا اذن بگیرد، تا با عضویت در ستاد کرونا شاید حرف هایمان بیشتر شنیده شود.
منادی تصریح کرد: در چنین شرایطی اعتقاد ما این است که درباره نحوه برگزاری کنکور باید بررسی بیشتری صورت گیرد. وقتی از ۱۰۰ درصد رشته ها ۸۵ درصد بدون آزمون است و می توان از راه سوابق تحصیلی ثبت نام دانشگاه ها صورت گیرد پس با این روش امکان شروع سال تحصیلی وجود دارد، برای ۱۵ درصد باقیمانده هم می توان برگزاری کنکور را به یک یا دو ماه بعد موکول کرد.
وی تصریح کرد: در این وضعیت پیشنهاد ما این است که به داوطلبان کنکور استرس وارد نشده و آنها درس هایشان را بخوانند. بنا را بر این بگذارند که کنکور بموقع برگزار می گردد. به عبارت دقیق تر اگر در ایام منتهی به موعد برگزاری کنکور میزان انتشار کرونا کمتر شد این آزمون در موعد خود انجام می شود اما اگر وضعیت بدتر شد کنکور عقب می افتد. پس باز هم می گویم که دانش آموزان درس بخوانند تا عقب نیفتند. متاسفانه گروهی به نامردی آنها را برای تماس با نمایندگان تحریک می کنند. درست است که داوطلبان به دنبال استراحت از روال خسته کننده کنکور هستند اما این اقدام بازی با روح و روان آنهاست و تنها سبب استرس شان می شود. وضعیت بگونه ای پیش رفته که تماس ها با تلفن های ما ثانیه به ثانیه شده و روزی ۱۵ هزار پیامک داریم.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه جان داوطلبان کنکور از هر چیزی مهمتر است، اظهار داشت: دانش آموزان و داوطلبان درس بخوانند و بدانند اگر شرایط در زمان برگزاری کنکور بدتر شده باشد یک یا دو هفته آنرا به عقب می اندازند مثل وضعیتی که برای کنکور ارشد رخ داد. البته ما در مجلس می خواهیم یک طرح دو فوریتی برای حذف آزمون ارشد عرضه دهیم تا در رشته هایی با ۹۰ درصد تقاضا ورود داوطلبان بدون آزمون باشد.
منادی در انتها اظهار داشت: فرزندان مسؤلان ستاد مبارزه با کرونا هم پشت کنکوری محسوب شده و داوطلبان شرکت در این آزمون هستند. ما خودمان هم خیلی حساس هستیم که این آزمون به درستی برگزار گردد. جان همه برای ما مهم می باشد ولی حالا که اوایل مرداد ماه هستیم دانش آموزان درس بخوانند و بدانند اگر شرایط در ایام باقیمانده به زمان برگزاری کنکور بدتر شد، اجازه برگزاری را نخواهیم داد.1399/05/08
14:34:18
5.0 / 5
1482
تگهای خبر: شركت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
sunblog