برگزاری آزمون فلوشیپ پزشكی بازساختی دردندانپزشكی، برای نخستین بار

مسئول فلوشیپ در دانشكده دندانپزشكی دانشگاه علوم پزشكی تهران اعلام نمود: برای نخستین بار در كشورآزمون فلوشیپ پزشكی بازساختی در دندانپزشكی با همكاری دانشكده فناوریهای نوین پزشكی و دانشكده دندانپزشكی در دانشكده دندانپزشكی دانشگاه تهران برگزار گردید.

برگزاری آزمون فلوشیپ پزشكی بازساختی دردندانپزشكی، برای نخستین بار
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر محمد بیات مسئول فلوشیپ در دانشکده دندانپزشکی، ضمن اشاره به این که این آزمون برای نخستین بار در ایران برگزار می شود، اظهار داشت: این دوره به صورت مشترک با دانشکده تکنولوژی های جدید پزشکی و دانشکده دندانپزشکی طراحی شده و مورد تایید EDC دانشگاه و دبیرخانه شورای آموزشی دندانپزشکی تخصصی قرار گرفت و مجوز برگزاری نخستین دوره به دانشکده دندانپزشکی داده شد.
سرپرست مرکز تحقیقات جراحی فک و صورت با اشاره به اینکه رشته پزشکی بازساختی در دندانپزشکی در دنیا در حال گسترش است و همینطور در رشته دندانپزشکی میتواند برای بیماران مفید و تأثیر گزار باشد، تصریح کرد امیدوارم فارغ التحصیلان این رشته در آینده بتوانند هم در گسترش مرز های دانش و هم عرضه خدمات به بیماران فعال باشند.
در ادامه دکتر نغمه بهرامی عضو هیئت علمی گروه مهندسی بافت و علوم سلول کاربردی و مسئول فلوشیپ دانشکده تکنولوژی های جدید پزشکی دانشگاه تهران، ضمن قدردانی از رئیس و معاون آموزشی دانشکده تکنولوژی های جدید پزشکی و همینطور مسؤلان دانشکده دندانپزشکی خاطرنشان کرد: برنامه ریزی برای آزمون فلوشیپ پزشکی بازساختی از سال 96 شروع شده و با همکاری و پیگیری های این دو دانشکده اولین باری هست که فلوشیپی برگزار می گردد که پل ارتباطی بین علوم پایه و علوم بالینی است.
وی همینطور اضافه کرد: بخشی از آموزش این فلوشیپ در دانشکده تکنولوژی های جدید پزشکی در مورد علوم و مسائل پایه ای پزشکی بازساختی و بخشی در دانشکده دندانپزشکی بر بالین بیمار برگزار می گردد.
مدیر دفتر توسعه آموزش دانشکده فن اوریهای نوین پزشکی بیان نمود: کاربرد این رشته در حیطه دندانپزشکی، در بازسازی استخوان های فک و صورت، بازسازی استخوان های اطراف ایمپلنت های دندانی، بازسازی دندان های از دست رفته، و همینطور در طولانی مدت سلول درمانی یا استفاده از سلول های بنیادی در درمان بیماری ها، پرینت زیستی بافت (Personolaz medicine) یا پزشکی شخصی، ایمپلنت های شخصی به جای ایمپلنت های فلزی فعلی است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران دانشکده دندانپزشکی، او در آخر اضافه کرد: امید است که در آینده بتوانیم بافت صدمه دیده را با بافت طبیعی بدن خود بیمار توسط این علوم بازسازی نماییم.1399/05/17
21:15:23
5.0 / 5
1295
تگهای خبر: برنامه , رمان
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
sunblog