آغاز رقابت بیشتر از 283 هزار داوطلب ارشد در دومین روز آزمون

دومین روز برگزاری آزمون كارشناسی ارشد سال ۹۹ با شركت تعداد ۲۸۳ هزار و ۴۱۴ نفر از ساعت ۸ امروز شروع شد.

آغاز رقابت بیشتر از 283 هزار داوطلب ارشد در دومین روز آزمون
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دومین روز برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ با رقابت تعداد ۲۸۳ هزار و ۴۱۴ داوطلب در ۳۶رشته امتحانی از ساعت ۸ بامداد امروز جمعه ۱۷ مرداد شروع به کار کرد.
تعداد ۶۴۷ هزار و ۵۵۴ داوطلب از بامداد روز گذشته پنج شنبه ۱۶ مرداد ماه جاری برای تصاحب صندلی های کارشناسی ارشد دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی رقابت خویش را آغاز کردند که ۵۰ درصد این داوطلبان زن و مابقی مرد هستد.
در بامداد روز گذشته، ۱۶ مرداد تعداد ۳۲۱ هزار و ۵۰۴ داوطلب در ۳۳ رشته امتحانی آزمون دادند، تعداد ۲۸۳ هزار و ۴۱۴ نفر هم در ۳۶رشته امتحانی در بامداد امروز جمعه ۱۷ مرداد به رقابت می پردازند و در نهایت تعداد ۸۹ هزار و ۴۹۹ داوطلب هم در ۶۴ رشته امتحانی برای بامداد فردا شنبه ۱۸ مرداد با یکدیگر رقابت می کنند.

در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹، ۴۳۳ هزار و ۹۳۶ داوطلب در گروه آموزشی علوم انسانی، ۳۹ هزار و ۲۰۸ داوطلب هم در گروه آموزشی علوم پایه، ۱۴۵ هزار و ۵۶۴ داوطلب در گروه آموزشی فنی و مهندسی، ۱۷ هزار و ۷۳۵ داوطلب در گروه کشاورزی و منابع طبیعی، ۵۴ هزار و ۸۸۹ داوطلب در گروه آموزشی هنر و ۳۰ هزار و ۸۵ داوطلب هم در گروه آموزشی دامپزشکی رقابت می کنند.

آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ در ۲۳۶ حوزه امتحانی و ۸۰ شهرستان کشور برگزار می گردد و بعد از برگزاری آزمون نتایج اولیه از راه سایت سازمان سنجش آموزش کشور به صورت کارنامه تنظیم و کارنامه داوطلبان در آزمون هم دهه دوم شهریور ماه از راه سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد.

گزینش اولیه و نهایی داوطلبان بر مبنای نمره کل حاصل از ۸۰ درصد نمره آزمون و ۲۰ درصد معدل تراز شده دوره کارشناسی است.
بر مبنای اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، تعداد ۸۵ داوطلب آزمون کارشناسی ارشد به ویروس کرونا مبتلا هستند. همینطور به منظور عرضه خدمات به آن دسته از داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ که مبتلا به بیماری کووید-۱۹ شده اند (اعم از بیمارانی که در بیمارستان بستری و یا در منزل قرنطینه هستند) از جانب این سازمان با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تدابیر ویژه ای اتخاذ شده است.

بر مبنای سفارش های سازمان سنجش آموزش کشور، داوطلبان باید زمان مناسب برای پیمودن حدفاصل منزل تا حوزه امتحانی را برآورد کنند تا بموقع در محل آزمون حضور یابند. حوزه برگزاری آزمون از ساعت ۶: ۳۰ بامداد روز برگزاری آزمون آماده حضور داوطلبان خواهد بود.

منبع:

1399/05/18
15:38:04
5.0 / 5
1402
تگهای خبر: رمان , سایت , شركت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog