اعلام جزئیات ثبت نام در دوره كارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد

رئیس مركز سنجش و پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی جزئیات ثبت نام در دوره بدون آزمون كارشناسی ارشد (ویژه استعدادهای درخشان) دانشگاه آزاد اسلامی را اعلام نمود.

اعلام جزئیات ثبت نام در دوره كارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر بهروز طهماسب کاظمی رئیس مرکز سنجش و پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار داشت: این دانشگاه بر طبق بخشنامه شماره ۷۰/۱۹۱۷۱ مورخ ۹۴/۳/۲۶ موضوع بخشنامه جامع پذیرش بدون آزمون استعدادهای برتر و فارغ التحصیلان ممتاز برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر و مصوبات جلسه شماره ۵ شورای راهبردی سنجش و پذیرش مورخ ۹۸/۸/۱۳ مبادرت به پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون از میان داوطلبان واجد شرایط می کند.
دکتر کاظمی با هدف آشنایی داوطلبان با نحوه ورود به دانشگاه، شرایط و ضوابط دوره بدون آزمون کارشناسی ارشد ویژه استعدادهای درخشان موارد ذیل را یادآوری کرد:
شرایط ثبت نام در دوره کارشناسی ارشد بدون آزمون (ویژه استعدادهای درخشان):
۱-کلیه حائزین شرایط درخواست کننده دوره کارشناسی ارشد شامل استعدادهای برتر و فارغ التحصیلان ممتاز بر طبق حداقل معدل ۱۶ برای رشته های غیر علوم انسانی و ۱۷ برای رشته های علوم انسانی و سایر شرایط مندرج در دفترچه بر طبق امتیازات حاصل از معدل و سایر فاکتورهای مرتبط ارزیابی و بر طبق ظرفیت ۱۰ درصدی برای هر یک از رشته/محل های انتخابی گزینش علمی خواهند شد.
۲- پذیرش دانش آموختگان واجد شرایط تا ۳ سال بعد از فارغ التحصیلی در رشته متجانس امکان پذیر است.
۳ـ ترم تابستانی و مرخصی بدون احتساب سنوات جزء نیمسال های تحصیلی محسوب نمی شوند مشروط به این که تعداد نیمسال های تحصیلی برای دوره کارشناسی پیوسته ۱۰ نیمسال و برای دوره کارشناسی ناپیوسته ۶ نیمسال بیشتر نشود.
۴- متقاضیان شرکت در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته بدون آزمون (استعدادهای درخشان) باید رشته ای متجانس با رشته فارغ التحصیلی دوره کارشناسی خودرا در مجموعه انتخاب کنند.
۵- دانش آموختگان ممتاز سایر دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در صورت دارا بودن شرایط مندرج در این دفترچه امکان ثبت نام و پذیرش در این دوره را خواهند داشت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، وی اشاره کرد: داوطلبان باید، با مراجعه به سامانه ثبت نام اینترنتی مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به آدرس www.azmoon.org نسبت به خرید اینترنتی کارت اعتباری ثبت نام در دوره بدون آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته اقدام نمایند. با توجه به این که بعد از خرید اینترنتی کارت اعتباری ثبت نام امکان باز پس گیری آن وجود ندارد پس اکیداً سفارش می شود بعد از آگاهی از شرایط و ضوابط ثبت نام نسبت به خرید کارت اعتباری اقدام نمایند. در مرحله خرید کارت اعتباری داوطلبان باید مجموعه آموزشی مورد نظر را انتخاب ­نمایند و لازم است در این انتخاب دقت لازم را داشته باشند.
رئیس مرکز سنجش و پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد: بعد از خرید کارت اعتباری باید شماره کارت اعتباری و شماره کد ملی در کادر مربوطه با دقت وارد کرده و سپس گزینه ورود به صفحه ثبت نام را انتخاب کنند. داوطلبان می توانند نسبت به انتخاب ۱۰۰ رشته محل از مجموعه آموزشی اقدام نمایند و سپس پس از انتخاب رشته تایید نهایی کنند پس از تایید نهایی سیستم کد رهگیری ارائه می کند که سفارش میشود این کد رهگیری را تا اعلام نتایج نزد خود نگهداری کنند.1399/05/20
23:06:46
5.0 / 5
1387
تگهای خبر: سیستم , شركت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog