در گزارش بلاگ سان مطرح شد

قانون تسهیل ازدواج اساسا توسط مجلس یازدهم اجرا می شود

به گزارش بلاگ سان سخنگوی كمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مجلس یازدهم بطور قطع قانون تسهیل ازدواج را اجرا خواهدنمود و كمیسیون اجتماعی به صورت جدی آنرا پیگیری می كند.

قانون تسهیل ازدواج اساسا توسط مجلس یازدهم اجرا می شود

علی بابایی در گفتگو با خبرنگار مهر، با تاکید بر ضرورت اجرای قانون تسهیل ازدواج، اظهار داشت: بیش از ۱۵ سال است که این قانون تصویب شده اما به مرحله اجرا نرسیده است. مجلس یازدهم بطور قطع این قانون را اجرا خواهدنمود و کمیسیون اجتماعی به صورت جدی آنرا پیگیری می کند.
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره بر اینکه برخی نمایندگان این قانون را فاقد قابلیت اجرایی خوانده اند، عنوان کرد: قانون، قانون است و زمانی که به تصویب می رسد باید اجرا شود. نمایندگان مجلس نمی توانند به بهانه مشکلاتی در روند اجرای قانون آنرا پیگیری یا عملیاتی نکنند.
بابایی اشاره کرد: هم اکنون گفته می شود که این قانون دارای اشکالاتی است و بنا بر این اجرا نمی گردد اما ابتدا باید قانون تصویب شده را عملی نماییم و سپس در صورت بروز مشکلات به آن رسیدگی نماییم نه اینکه به سبب وجود مشکلات ۱۵ سال از اجرای آن سر باز بزنیم.
وی با اعلان اینکه نمایندگان مجلس از شروع شروع کار خود بر موضوع پیگیری ازدواج جوانان تاکید کرده اند، عنوان کرد: اجرای این قانون به صورت قطع توسط این دوره مجلس انجام می شود. خصوصاً در تدوین بودجه سال ۱۴۰۰ نیز برای دولت تکالیف را در نظر خواهیم گرفت تا منابع مالی اجرای این قانون محقق شود.
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره بر کم کاری وزارت ورزش و جوانان و معاونت جوانان درباب اجرای قانون تسهیل ازدواج، اشاره کرد: معاونت جوانان وزارت ورزش متولی اصلی حوزه جوانان در کشور است و وظیفه مشخصی برای اجرای این قانون داشته است. اینکه برخی مسئولین این معاونت اعلام می کنند که به سبب عدم درج نام معاونت جوانان در قانون تسهیل ازدواج هیچ گونه مسئولیتی بر دوش آنها نیست، کاملاً غلط است و مجلس یازدهم به کم کاری مسئولان معاونت جوانان درباب اجرای این قانون رسیدگی می کند.
بابایی اظهار داشت: ازدواج یکی از مهمترین موضوعات فعلی جامعه ما شمرده می شود و کاهش رقم ازدواج بحران هایی همچون بروز لطمه های اجتماعی و تهدید جمعیتی کشور را به دنبال دارد به همین دلیل و باتوجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب بر موضوع جوانان، این امر را پیگیری می نماییم.


منبع:

1399/05/22
22:02:00
5.0 / 5
1286
تگهای خبر: جوانان
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
sunblog