ویس كرمی:

اجازه تجمع به خانواده ها در زمان برگزاری كنكور داده نشود

یك عضو كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاكید بر این كه «مردم و حاكمیت در نحوه برگزاری كنكور مسئولیت دارند» اظهار داشت: باید خانواده ها از تجمع در محل برگزاری كنكور سراسری پرهیز كرده و در عین حال پروتكل های بهداشتی نیز به صورت سختگیرانه رعایت شود.

اجازه تجمع به خانواده ها در زمان برگزاری كنكور داده نشود
مهرداد ویس کرمی در گفت و گو با ایسنا با دفاع از تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا در برگزاری کنکور در موعد مقرر اظهار داشت: اگر مسئولان و مردم به درستی به مسئولیت های خود در زمان برگزاری کنکور عمل کنند، آزمون سراسری با سلامت و کمترین تلفات انجام می شود، نه اینکه کرونا برای خرید، مسافرت و تفریح مشکل ساز نباشد و تنها در زمان برگزاری کنکور صحبت از خطر جامعه بشری به میان آید، البته که بنظر می رسد موجی ساختگی با آن همراه شد.
وی با تاکید بر اینکه «حاکمیت و مردم برای کاهش مخاطرات برگزاری کنکور مسئولیت دارند»، اظهار داشت: اساسا همه باید برای حفظ سلامتی خود در برابر کرونا اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند که این شامل داوطلبان کنکور نیز می شود پس داوطلبان در زمان آزمون سراسری ماسک و مواد ضدعفونی کننده همراه داشته باشند تا مخاطرات کاهش پیدا کند.
این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر ضرورت پرهیز از رفتارهای هیجانی اضافه کرد: تجربه ثابت کرده مردم در صورت داشتن عزم برای انجام کاری آنرا به بهترین شکل انجام می دهند، این شامل کنکور هم می شود پس باید بجای رفتارهای احساسی و هیجانی به سمت رفتارهای عقلانی رفت که یکی از آنها پرهیز خانواده ها از تجمع مقابل محل برگزاری آزمون سراسری است.
وی با اعلان اینکه «باید مسئولان حوزه های امتحانی اجازه تجمع خانواده ها در محل برگزاری آزمون سراسری را ندهند» اظهار داشت: اگر خانواده ای تمایل به همراهی فرزندش تا اختتام زمان برگزاری کنکور را دارد در خودروی خود بماند، البته که همراهی خانواده ها با داوطلبان کنکور با حداقل ۱۸ سال سن توجیهی ندارد و این به نوع تربیت خانواده ها و وابستگی بیش از اندازه دانش آموزان بر می گردد، در گذشته جوانان همسن داوطلبان کنکور مدیر و مسئول و حتی فرمانده میدان جنگ بودند.
ویس کرمی با اشاره به وظیفه داوطلبان کنکور اظهار داشت: داوطلبان باید با مسئولان برگزاری آزمون همکاری لازم را داشته و از تجمع پرهیز کنند، همین طور مقررات کنکور به خصوص نداشتن تلفن همراه را مدنظر قرار دهند. مراقبین نیز برخوردهای جدی داشته نه این که به بهانه کرونا از انجام وظایف شان کوتاهی کنند. لازم است توبیخ هایی برای مراقبین در صورت تخطی از وظایفشان در نظر گرفت چطور وقتی پرستاران و پزشکان تا مرز شهادت می روند اجازه تغییر شیفت ندارند، اما ناظر برگزاری کنکور به خود چنین اجازه ای می دهد، وقتی نظارت نباشد این اتفاقات هم رخ می دهد.
وی در توضیح وظایف حاکمیت در برگزاری کنکور اظهار نمود: اساسا حاکمیت برای مراقبت از حفظ سلامت داوطلبان وظایفی دارد؛ وزارت بهداشت پروتکل های سختگیرانه ای ابلاغ کرده که همچون آن فاصله دو متر بین صندلی ها، وجود تهویه مناسب، و توزیع مواد ضدعفونی کننده و ماسک بین داوطلبان است، حتی سپاه هم برای ورود به این مساله اعلام آمادگی کرده است پس عزم حاکمیت در برگزاری کنکور بدون مشکل است، ولی این منوط به همراهی داوطلبان و خانواده هایشان است.
این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از تصمیمات متناقض درباره زمان برگزاری کنکور اظهار داشت: از همان ابتدا قاطعانه اعلام می شد که کنکور در موعد مقرر برگزار می گردد نه این که با تصمیمات متناقض داوطلبان و خانواده هایشان گرفتار اضطراب شوند. به نظرم در این زمینه دولت و مجلس با تدبیر عمل نکردند و نتوانستند نمره قابل قبولی بگیرند حتی معتقدم آنها رفوزه شدند. صداوسیما و سایر رسانه ها هم نتوانستند اطلاع رسانی درستی داشته باشد.
ویس کرمی در آخر با این سفارش که «رفتارها باید متناسب با بحران باشد»، اظهار داشت: در مواجهه با بحران کرونا باید رفتارهایی متناسب با آن داشت نه اینکه همچون گذشته زندگی کرد و منتظر اختتام کرونا بود. این تصور که با ساخت واکسن کرونا در روسیه همه چیز به انتها رسیده درست نیست، چون هنوز سطح ایمنی به وجود آمده در بدن با این واکسن معلوم نشده و اساسا زمان دسترسی به آن هم معلوم نیست. پس پیش از هر چیزی از خودمان مراقبت نماییم چون در غیر این صورت هیچ دولتی نمی تواند با این بحران روبرو شود.1399/05/25
21:41:35
5.0 / 5
1318
تگهای خبر: جوانان , رسانه , رمان
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog