مسئول نهاد رهبری در دانشگاه آزاد:

استادان برای آموزش در فضای مجازی برنامه ریزی كنند

به گزارش بلاگ سان مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: استادان طوری مشكلات آموزش در فضای مجازی را شناسایی و برای رفع آن برنامه ریزی كنند كه در این فضا از اسیر به امیر تبدیل شویم.

استادان برای آموزش در فضای مجازی برنامه ریزی كنند
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، حجت الاسلام محمد شریفانی در نشست هم اندیشی با دبیران و استادان دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان که به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری این دانشگاه برگزار شد، اظهار نمود: از هویت خودمان و از ظرفیت اندیشه، فکر و توانایی های اعضای هیئت علمی و سرمایه های جوانانی که در دانشگاه هستند غافل نشوید.
وی با عنایت به اثرگذاری هر استاد بر چندین دانشجو اظهار داشت: در مدیریت دانشگاه اگر استادان بخواهند حتی در فضای اقتصادی فعلی کشور می توانند کاری کنند که دانشگاه آزاد سرآمد دانشگاه های کشور شود؛ چونکه علاوه بر وجود زیرساخت خوب و امکانات، این نهاد علمی از ۳۰ هزار استاد بعنوان سرمایه های انسانی و از فکر و اندیشه آنها بهره مند است.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی با یادآوری بیماری کرونا، تصریح کرد: این ویروس به صورت غیرقابل پیشبینی دنیا را متحول کرده اما از سویی فرصت خوبی از راه فضای مجازی در اختیار دانشگاه ها قرار داده و باید در همین جلسات صدمه ها و مشکلات آن شناسایی شود.
شریفانی تصریح کرد: چه بسا که با رفع نقصها آموزش در فضای مجازی تحول عظیمی در دانشگاه ها رخ دهد و باید استادان طوری مشکلات آموزش در فضای مجازی را شناسایی و برای رفع آن برنامه ریزی کنند که در این فضا از اسیر به امیر تبدیل شویم.
این مبلغ مذهبی ماه محرم و اثرگذاری ماندگار مکتب امام حسین(ع) بر جامعه جهانی در طول ۱۴۰۰ سال را خاطرنشان کرد و اضافه کرد: چهار شاخص اصول و مبانی، اهداف، بایدها و نبایدها و روش های مکتب امام حسین(ع) قابل تأمل است.
این مسئول دانشگاهی اظهار داشت: بر ما واجب است در این چهار حوزه مطالعه نماییم و با بازبینی نظام مند مکتب امام حسین (ع) و آموزش آن به دانشجویان و جامعه خویش را متحول نماییم و این تغییر نگاه را باید به تمامی حوزه های کشورداری، اداره دانشگاه، تربیت و سبک زندگی تسری دهیم.
تاکید بر برگزاری کرسی آزاداندیشی به جای جلسه هم اندیشی
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام عباسعلی حیدری هم در سخنانی بیان نمود: حرکت به سمت کرسی ها و مناظرات به جای جلسات هم اندیشی یکسویه را مورد تاکید است.
وی از اعضای هیئت علمی خواست هر کدام که می توانند تولید محتوا و تولید فیلم های آموزشی کوتاه سه دقیقه ای در زمینه تخصص خویش را در دستورکار قرار دهند.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان بر طرح منویات و دغدغه های مقام معظم رهبری بعنوان موضوعات راهبردی جلسات هم اندیشی تصریح کرد و اظهار داشت: در همین راستا استادان در موضوعات سیاسی باید تقویت شوند و برای تقویت بصیرت و توانمندسازی استادان در کنار مسائل تربیتی، اجتماعی و اقتصادی باید تلاش شود.
منبع:

1399/06/16
22:37:36
5.0 / 5
1173
تگهای خبر: برنامه , جوانان , فیلم
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog