در دو نامه رئیس انجمن مشاوره ایران مطرح شد

جای خالی رشته مشاوره در استخدام فراگیر دستگاههای اجرایی

به گزارش بلاگ سان رئیس انجمن مشاوره ایران نسبت به عدم اعلام  نیاز دانش آموختگان رشته مشاوره و گرایش های در رابطه با آن در  لیست هشتمین امتحان مشترك فراگیر دستگاه های اجرایی كشور در آبان 1399، اظهار تاسف كرد.

جای خالی رشته مشاوره در استخدام فراگیر دستگاههای اجرایی
به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، دکتر معصومه اسمعیلی، رئیس انجمن مشاوره ایران با ارسال دو نامه به رئیس سازمان بهزیستی و وزیر آموزش و پرورش نسبت به عدم اعلام نیاز دانش آموختگان رشته مشاوره و گرایش های در رابطه با آن در فهرست هشتمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور در آبان ۱۳۹۹، اظهار تأسف کرد و اظهار داشت: جای بسی تأثر و تعجب دارد رشته مشاوره و گرایش های آنکه قرابت بسیار بالایی با امور ذکر شده دارد و دانشجویان این رشته دروس نظری و عملی زیادی را در این حوزه ها می گذرانند در فهرست جذب محجور بمانند. در حالی ثبت نام هشتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی در حال انجام می باشد که دفترچه این آزمون در موارد مختلف دیگر امکان کار به کارگیری فارغ التحصیلان رشته مشاوره و گرایش های متنوع آن خانواده، مدرسه، توانبخشی و شغلی فراهم بوده است. این رشته مورد بی مهری قرار گرفته و در فهرست رشته های مورد پذیرش قرار ندارد. بعنوان نمونه در صفحه ۳۵۷ دفترچه عنوان شغلی که می توانست خدمتگزاری مناسبی برای فارغ التحصیلان رشته مشاوره مخصوصاً گرایش توانبخشی باشد نامی از این رشته برده نشده است. همینطور در مورد کد رشته کارشناسی امور بهزیستی، کارشناس امور بهزیستی ۱ و کارشناسی بهزیستی ۲، در صفحه ۳۴۸، ۳۵۱، ۳۵۴ بسیار جای تعجب دارد که نامی از فارغ التحصیلان رشته مشاوره برده نشده و در بخش آموزش و پرورش در صفحه ۲۴۳ در رشته استخدامی مربی امور تربیتی مدارس هیچ اشاره ای به رشته مشاوره نشده است. با عنایت به این که از وظایف انجمن دفاع از حقوق اعضا است این انجمن صیانت از آینده شغلی اعضای خویش را وظیفه می داند و از مسؤلان سازمان اداری استخدامی و وزارتخانه های مرتبط انتظار دارد تا در مورد بکارگیری و استفاده از ظرفیت حرفه ای فارغ التحصیلان نوشته مشاوره و گرایش های مختلف بهره بیشتری برده و جامعه هدف را با دانش تخصصی این گروه از فعالان حوزه یاورانه از خدمت علمی تر حرفه بهره مند سازد. متن این دونامه به شرح ذیل است: جناب آقای دکتر وحید قبادی دانا
رئیس محترم سازمان بهزیستی کشور
با سلام و احترام
همانطور که مستحضر هستید از وظایف انجمن ها دفاع از حقوق اعضای خود می باشد، متأسفانه خبر دار شدیم سازمان زیر مجموعه حضرتعالی در فهرست رشته های مورد نیاز بهزیستی در دفترچه راهنمای ثبت نام هشتمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور در آبان ۱۳۹۹، رشته مشاوره و گرایش های مرتبط را برای جذب در موارد نامبرده در زیر منظور نکرده است این جای بسی تأثر و تعجب دارد رشته مشاوره و گرایش های آنکه قرابت بسیار بالایی با امور ذکر شده دارد و دانشجویان این رشته دروس نظری و عملی زیادی را در این حوزه ها می گذرانند در فهرست جذب محجور بمانند. خواهشمند است با عنایت به محدودیت زمانی جهت ثبت نام در آزمون دستور صدور و انتشار نسخه اصلاحیه به انضمام رشته مشاوره و حتی با اولویت فارغ التحصیلان مشاوره جهت جذب صادر فرمائید.
۱- رشته مشاوره توانبخشی برای جذب بعنوان کارشناس امور توانبخشی صفحه ۳۵۷
۲- مشاوره و راهنمایی و گرایش های آن برای جذب بعنوان کارشناس امور بهزیستی، امور بهزیستی ۱، ۲ صفحات: ۳۴۸، ۳۵۱، ۳۵۴ و همینطور خطاب به وزیر آموزش و پرورش نوشته است: بسمه تعالی
جناب آقای دکتر محسن حاجی میرزایی
وزیر محترم آموزش و پرورش
با سلام و احترام
همانطور که مستحضر هستید از وظایف انجمن ها دفاع از حقوق اعضای خود می باشد، متأسفانه خبر دار شدیم وزارت خانه زیر مجموعه حضرتعالی در فهرست رشته های مورد نیاز آموزش و پرورش در دفترچه راهنمای ثبت نام هشتمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور در آبان ۱۳۹۹، رشته مشاوره و گرایش های مرتبط را برای جذب با سمت مربی امور تربیتی منظور نکرده است (صفحه ۲۴۳) این جای بسی تأثر و تعجب دارد رشته مشاوره که قرابت بسیار بالایی با امور پرورشی و تربیتی دارد و دانشجویان این رشته دروس نظری و عملی زیادی را در این حوزه می گذرانند در بخش مربی امور تربیتی فهرست جذب محجور بماند خواهشمند است با عنایت به محدودیت زمانی جهت ثبت نام در آزمون دستور صدور و انتشار نسخه اصلاحیه به انضمام رشته مشاوره و حتی با اولویت فارغ التحصیلان مشاوره جهت جذب صادر فرمائید.

1399/06/28
14:21:21
5.0 / 5
999
تگهای خبر: دستگاه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog