رئیس دانشگاه خبر داد

پذیرش ۳۰۰۰دانشجوی جدیدالورود در دانشگاه الزهرا

به گزارش بلاگ سان رئیس دانشگاه الزهرا (س) با اعلان اینكه امسال 3000 دانشجو در این دانشگاه پذیرش می شوند اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم آموزش های مجازی را به خوبی برای آنان فراهم نماییم.

پذیرش ۳۰۰۰دانشجوی جدیدالورود در دانشگاه الزهرا
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر مهناز ملانظری، در نشست خبری شروع ترم تحصیلی جدید با رویکرد آموزش مجازی (برنامه ریزی و زیرساخت ها) گفت: بسیار خوشحال هستیم که توانستیم امسال از آموزش های سنتی به سمت آموزش های مجازی سوق پیدا نماییم.
وی ادامه داد: دانشگاه در گام اول تغییر آموزش های سنتی به آموزش های مجازی، ایجاد زیرساخت و فراهم کردن کلاس های مجازی را مدنظر قرار داده بودند اما در ترم جاری تمرکز بر کیفیت آموزش مجازی بعنوان گام بعدی دانشگاه الزهرا (س) برنامه ریزی شده است.
ملانظری با اعلان اینکه امیدواریم که بتوانیم کیفیت آموزش های مجازی را در ترم جاری افزایش دهیم، اشاره کرد: خوشبختانه ما در دانشگاه از جهت وجود توانمندی ها و زیرساخت های فنی برای ارتباط با دانشجویان مشکلی نداریم، اما نمی توانیم بگوییم که همه دانشجویان می توانند از شرایط کلاس های مجازی به طور یکسان بهره مند شود، برای اینکه بعضی از شهرها از نظر اینترنتی مشکل داشته و شاید به خوبی نتوانند از آموزش ها استفاده کنند.
وی اشاره کرد: در ترمی که گذشت بیش از ۹۸ درصد کلاس ها بصورت آنلاین و آفلاین برگزار و تمامی محورهای درسی پوشش داده شد و توانستیم سر موعد امتحانات را برگزار نماییم، این امر عامل تجربه ای نو در زمینه ورود به سال تحصیلی جدید شد.
ملانظری اشاره کرد: دانشگاه الزهرا نه فقط برای برگزاری کلاس ها بلکه در تمامی جلسات، امکانات و زیرساخت های مجازی را دارد، حتی تمامی جلسات مدیریتی بصورت مجازی برگزار شده است، اما حضور اعضای هیئت علمی در دانشگاه به صورت نیمه حضوری و حضوری خواهد بود؛ چونکه برای مشاوره، راهنمایی ها و کارگاه ها نیاز به حضور این افراد است.
رئیس دانشگاه الزهرا با اعلان اینکه کرونا در شرایط فعلی اتفاقات ناخوشایندی را رقم زده است، اشاره کرد: ما شیوع ویروس کرونا را برای دانشگاه یک فرصت در نظر گرفته ایم و اهتمام کرده ایم تا از روش های نوین در آموزش های مجازی استفاده نمائیم. این فرصت بسیار خوبی برای بالا بردن کیفیت آموزش است.
وی درباب برنامه های این دانشگاه در ترم جدید اظهار داشت: علاوه بر مسائل آموزشی، مسائل دانشجویی و فرهنگی نیز را در ترم جدید مد نظر قرار دادیم که امیدواریم با این آمادگی بتوانیم بسیار اثر بخش تر در دانشگاه حضور پیدا نماییم.
رئیس دانشگاه الزهرا (س) افزود: متاسفانه از زمان شیوع ویروس کرونا در حوزه پژوهشی لطمه های محدودی در فرایندهای آموزش مجازی به وجود آمده است؛ چونکه سطح شیوه نامه های بهداشتی بسیار سختگیرانه بود، اما باتوجه به برنامه ریزی های انجام شد برای ترم پیش رو، امیدواریم با رعایت تمامی این شیوه نامه های بهداشتی با همیاری یکدیگر اهداف دانشجویان را پیش ببریم.
آموزش در فضای مجازی بهترین فرصت برای ارتقای کیفیت
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در ادامه رضایی شریف آبادی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه الزهرا (س) گفت: ما باید در شرایط مختلف آمادگی های لازم را در محیط دانشگاه داشته باشیم، در واقع مهمترین مسئله پیش روی ما از زمان شیوع ویروس کرونا این بود که ما بااینکه می توانیم مشکلات فنی را رفع و زیرساخت ها را فراهم نماییم اما دغدغه اصلی ما در آموزش عالی بحث کیفیت است و درباب این مسئله بسیار نگران بودیم و هستیم، اما از اینجا به بعد فضای آموزش مجازی، فرصتی را فراهم نموده است تا بتوانیم آموزش را با کیفیت بهتری ارائه دهیم.
دکتر شریف آبادی اشاره کرد: همانطور که دانشجویان می دانند دانشگاه تنها به چارچوب کلاس محدود نمی گردد، بلکه خیلی از کارهای دیگر همچون انجمن ها، کارگاه ها و… در دانشگاه برگزار می گردند که این فعالیت ها حالا نیز بصورت مجازی ادامه دارد و قطع نشده است.
وی با اعلان اینکه آموزش مجازی این امکان را فراهم می آورد تا کلاس ها و موارد طرح شده ضبط شوند، اشاره کرد: ضبط کلاس های مجازی سبب می شود تا دانشجویان بارها بتوانند موارد مطرح شده را نزد خود داشته باشند و آنها را مرور کنند، همین طور استادان نیز فرصت دارند تا برای طرح درس، راهبرد بیشتری را در نظر گیرند.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه الزهرا (س) افزود: در فضای مجازی، فضای چندرسانه ای به وجود می آید و دانشجویان می توانند علاوه بر متون تدریس شده بوسیله فیلم، اسلاید و صوت هم آموزش ها را فراگیرند.
دکتر شریف آبادی افزود: در ترم گذشته از ۲۹ هزار و ۹۷۷ دانشجو به صورت مجازی امتحان گرفته شده است و این تعداد به معنای تعداد دانشجویان ما نیست؛ چونکه دانشجو ممکنست در امتحانات مختلف شرکت نماید.
وی اظهار داشت: بطور قطع دانشگاه الزهرا و آموزش عالی با آمادگی های بیشتری وارد سال جدید خواهند شد و امیدواریم بتوانیم رضایت دانشجویان را در این خصوص جلب نماییم.
منبع:

1399/06/29
14:50:04
5.0 / 5
878
تگهای خبر: برنامه , تدریس , رسانه , شركت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
sunblog