ظرفیت پذیرش آزمون ارشد پزشكی

به گزارش بلاگ سان در آزمون كارشناسی ارشد رشته های گروه پزشكی سال ۹۹، بر مبنای اعلام مركز سنجش آموزش پزشكی، بیشتر از ۴۶ هزار داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند كه بیشتر از ۴۰ هزار نفر آنها در نهایت پذیرش خواهند شد.

ظرفیت پذیرش آزمون ارشد پزشكی
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، انتخاب رشته داوطلبان مجاز در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ از روز دوشنبه ۳۱ شهریور ماه سالجاری شروع شده بود، ساعت ۱۰ روز سه شنبه ۸ مهرماه آخر رسید و در این آزمون ۸۱ هزار و ۱۷ داوطلب ثبت نام کرده بودند که ۴۶ هزار و ۸۲۴ نفر یا به شکلی بیشتر از ۵۷ درصد آنها مجاز به انتخاب رشته شدند.
همینطور بر مبنای اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی؛ تعداد ۴۲ هزار ۶۶۱ نفر یا به شکلی حدود(۹۱ درصد) داوطلبان فوق مجاز به انتخاب رشته محل شده بودند که تعداد ۳۳ هزار و ۳۶۱ نفر حدود (۷۸ درصد) آنها انتخاب رشته محل خویش را در بازه زمانی مقرر و در زمان تمدید شده انجام دادند.
ظرفیت پذیرش دانشگاه های پذیرنده دانشجو مجانی و شهریه ای در دانشگاه های علوم پزشکی، دانشگاه آزاد اسلامی و موسسات آموزش عالی وابسته به وزارت بهداشت ۴۷۲۰ نفر اعلام شده است که از این تعداد ۲۸۷۰ نفر ظرفیت دوره های روزانه دانشگاه های علوم پزشکی است و ۱۸۵۰نفر ظرفیت به شهریه پردازها اختصاص دارد.
همینطور کارنامه و پاسخنامه هر داوطلب شرکت کننده در جلسه آزمون با کد رهگیری، فقط از راه سامانه اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی به آدرس http: //sanjeshp.ir قابل رویت و دریافت است.
ثبت نام معدل مقطع کارشناسی، به میزان ۲۰ درصد در نمره کل تراز موثر است. با عنایت به اختلاف سطح معدل فارغ التحصیلان دانشگاه های سراسر کشور، ابتدا نمره معدل داوطلبان با استفاده از روش علمی تراز می شود.
منبع:

1399/07/11
13:41:18
5.0 / 5
926
تگهای خبر: شركت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
sunblog