امضای تفاهم نامه میان هلال احمر و ستاد كانونهای فرهنگی هنری مساجد

به گزارش بلاگ سان تفاهم نامه همكاری مشترك میان سازمان جوانان هلال احمر و ستاد هماهنگی كانون های فرهنگی و هنری كشور، با حضور رئیس هلال احمر و مشاور عالی وزیر فرهنگ و ارشاد به امضا رسید.

امضای تفاهم نامه میان هلال احمر و ستاد كانونهای فرهنگی هنری مساجد

به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، کریم همتی امروز در مراسم انعقاد این تفاهم نامه، با اشاره به اینکه فعالیت ها و کارهای خیرخواهانه در هلال احمر قدمتی ۱۰۰ ساله دارد، اظهار داشت: زحمات ارزشمندی در این راستا انجام شده که ما بعنوان واسطه میان مردم و خیرین و نیکوکاران قرار بگیریم تا خدمات علمی - فرهنگی و مالی مورد نیاز اقشار کم برخوردار را به دستشان برسانیم.
همتی با اشاره به اینکه سابقه هلال احمر در کمک رسانی به نیازمندان درخشان است اظهار داشت: در این دوره با وجود مدیران پاکدست و درستکار و حمایت های خوب دولت، فعالیت ها و عرضه خدمات در هلال احمر به خوبی پیش می رود.
رئیس جمعیت هلال احمر ضمن قدردانی از حمایت های دولت در شارژ انبارهای امدادی اظهار داشت: با وجود تحریم های ظالمانه آمریکا در حوزه امداد و نجات و در هر جا دولت سنگ تمام گذاشته و این به خاطر مردم ارزشمندی است که مقرر است خدمات به آنها عرضه شود.
همتی با اشاره به گستردگی فعالیتهای هلال احمر در داخل و خارج از کشور اظهار داشت: جوانان و اعضای داوطلب هلال احمر با انتشار کرونا پای کار بودند و با مشارکت بیشتر از ۱۰ هزار نفر از آنها به ۲۱ میلیون نفر خدمات غربالگری عرضه شد. در زمان وقوع سیل در استان های جنوبی در جازموریان در سیل لرستان و زلزله کرمانشاه جوانان خدمات و کارهای ارزشمندی در کمک رسانی به صدمه دیدگان انجام دادند.
رئیس جمعیت هلال احمر همینطور با تاکید بر اینکه ما باید به وظیفه و مسئولیت اجتماعی خود به نحو احسن عمل نماییم اضافه کرد: آنچه که به ما در خدمت رسانی به مردم قوت می دهد همراهی بیشتر از ۶۵۰ هزار داوطلب و یک میلیون عضو جوان است که برای نگهداشت آنها احتیاج به برنامه ریزی های فرهنگی و آموزشی داریم و همانطور که رئیس جمهور تاکید نمودند در این راستا باید اردوگاه های فرهنگی جمعیت را با حفظ چارچوب هایی که اعتقاد داریم راه اندازی و تجهیز نماییم.
وی در ادامه با اشاره به راه اندازی ۱۴۰۰ خانه هلال در کشور با حضور رئیس جمهور و افتتاح ۵ هزار واحد دیگر تا آخر سال جاری اضافه کرد: احیای خانه های هلال قدم خوب و ارزشمندی بود که برداشته شد. برنامه ریزی راه اندازی و ایجاد خانه های هلال از سال ۹۴ کلید خورده و برای مدتی متوقف شده بود.
همتی با اشاره به اینکه همه فعالیت ها مثل جذب و آموزش اعضا و سازماندهی آنها برای مقابله با بحران در خانه های هلال به صورت داوطلبانه انجام می شود اضافه کرد: این خانه ها مجهز به تجهیزات امدادی هستند و بعنوان یک هلال احمر کوچک قابلیت عرضه خدمات انسان دوستانه و امدادی را دارند تا تیم های امدادی هلال احمر وارد عمل شوند.
رئیس جمعیت هلال احمر در مورد همکاری هلال احمر با ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد اظهار داشت: برای ایجاد خانه های هلال، اگر مسجدی ظرفیت داشته باشد در اولویت است.
هر مسجد یک خانه هلال
محمد گلفشان رئیس سازمان جوانان هم در این مراسم، با اشاره به فعالیت ۱۳ مجتمع دانش آموزی هلال احمر اضافه کرد: دانش آموزانی که در مناطق محروم قادر به ادامه تحصیل نیستند در این مجتمع ها به صورت شبانه روزی نگهداری و ادامه تحصیل می دهند و برخی از این عزیزان در مقاطع پزشکی و دندانپزشکی مشغول به تحصیل هستند.
وی بابیان اینکه کارهای خیرخواهانه ای که در هلال احمر انجام می شود، پشتوانه عظیمی برای ایجاد اعتماد مردمی است، اضافه کرد: با عنایت به بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری، تمرکز ما بر فعالیتهای حوزه جوانان در فعالیتهای بشردوستانه بیشتر شده است.
گلفشان یادآوری کرد: جوانان هلال احمر در غربالگری ویروس کرونا در دهه اول محرم ۴۰ میلیون نفر را پوشش دادند که ستودنی بود.
وی اظهار داشت: با عنایت به این که کانون مساجد و وزارت ارشاد، ظرفیت خوبی در بحث مساجد کشور با حدود ۲۵ هزار مسجد و کانون فرهنگی دارند، نیاز است که از توان مجموعه هلال احمر استفاده گردد و با شعار «هر مسجد یک خانه هلال» سال جاری ۵ هزار مسجد در سرتاسر کشور را به خانه هلال تبدیل نماییم. لازم است در حوادث از توان مساجد در جمع آوری کمک های مردمی و اسکان اضطراری و در موضوعات مختلف استفاده نماییم.
گلفشان اضافه کرد: ۱۳ هزار مسجد در روستاها است که می توان به آنها توجه بیشتری کرد با این تفاهم نامه می توانیم در آموزش های امداد و نجات قدم های محکم تری بر داریم.

1399/07/23
13:25:04
5.0 / 5
799
تگهای خبر: برنامه , جوانان , خدمات , رمان
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog