اعلام منابع كنكور ۱۴۰۰

بلاگ سان: سخنگوی سازمان سنجش آموزش كشور از اعلام منابع آزمون سراسری سال 1400 داوطلبان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی آگاهی داد.

اعلام منابع كنكور ۱۴۰۰
فاطمه زرین آمیزی در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: برمبنای مصوبات بیست و چهارمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در تاریخ ۲۲ مهر ماه سال ۹۹ منابع آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ مشخص شد.
وی در ادامه اشاره کرد: بر این اساس میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ همانند سال ۱۳۹۹ حداکثر ۳۰ درصد با تاثیر مثبت است و مواد و ضرایب دروس امتحانی و دروس موثر سوابق تحصیلی آزمون سال ۱۴۰۰ همانند سال ۱۳۹۹ است.
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور اشاره کرد: مصوبه هفدهمین جلسه ۲۶ اسفند سال ۹۷ شورای سنجش و پذیرش دانشجو مجدداً تائید شد و از آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ و پس از آن، سنجش فقط با یک آزمون و بر اساس دروس نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶ انجام می شود.
زرین اشاره کرد: برای داوطلبان دارای دیپلم علوم و معارف اسلامی که در گروه آزمایشی علوم انسانی شرکت می کنند، منابع درس امتحانی «فرهنگ و معارف اسلامی» کتاب های «اصول عقاید ۱، ۲ و ۳»، منابع دروس امتحانی «زبان عربی عمومی و تخصصی» کتاب های «عربی، زبان قرآن ۱، ۲ و ۳» و منابع درس امتحانی «تاریخ» کتاب های «تاریخ اسلام ۱ و ۲ و تاریخ ۳ (ایران در دوره اسلامی)» درنظر گرفته می شود.
وی افزود: در زمان ثبت نام آزمون سراسری در گروه علوم انسانی، داوطلبان دارای دیپلم علوم و معارف اسلامی باید انتخاب کنند که فقط به یکی از دفترچه سوالات عمومی و تخصصی گروه علوم انسانی از «منابع دیپلم علوم انسانی» پاسخ می دهند یا به دفترچه سوالات گروه علوم انسانی که «منابع چهار درس الهیات و معارف اسلامی، زبان عربی عمومی و تخصصی و تاریخ آن، کتاب های دیپلم علوم و معارف اسلامی» است.
زرین اشاره کرد: داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ می توانند لیست کتب منابع سؤالات آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ را برمبنای نظام ۳-۳-۶ در سایت سازمان سنجش آموزش کشور مشاهده کنند.
منبع:

1399/07/30
23:12:12
5.0 / 5
882
تگهای خبر: سایت , شركت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
sunblog