رئیس حوزه ریاست مجلس:

رویكرد مجلس یازدهم استفاده حداكثری از ظرفیت نخبگان برای حل مشكلات كشور است

به گزارش بلاگ سان مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس، با اشاره به اینكه رویكرد مجلس یازدهم استفاده حداكثری از ظرفیت نخبگان برای حل مسائل و مشكلات اصلی كشور است، تصریح كرد كه گروه های مرجع و نخبگان می توانند مسائل مجلس را حلاجی كنند و برای حل آنها، ایده های اجرایی تحول آفرین عرضه كنند.

رویكرد مجلس یازدهم استفاده حداكثری از ظرفیت نخبگان برای حل مشكلات كشور است
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، بابک نگاهداری در جمع روسای دانشگاه ها و مدیران باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه مجلس یازدهم برای رسیدن به جایگاه حقیقی و مورد انتظارش به دنبال ایجاد تحولی در سطح خود و اداره کشور است، اظهار داشت: مجلس برای ایجاد این تحول چهار رویکرد مردمی سازی، شفاف سازی، کارآمدسازی و هوشمندسازی را سرلوحه خود قرار داده و مبتنی بر این رویکردها، کشف راهکارها و راهکارهای نوین و ایده های خلاقانه، نوآورانه و عملیاتی برای رفع مشکلات اصلی مردم و کشور و ایده هایی برای نقش آفرینی در حکمرانی نوین بخصوص در عرصه های تقنینی و نظارتی را مبنای برنامه های خود قرار داده است.
وی افزود: مجلس یازدهم اعتقاد دارد ظرفیت های اندیشه ای و فکری ارزشمندی در دانشگاه ها، مراکز علمی و پژوهشی، اندیشکده ها و گروه های مرجع و نخبگانی همچون باشگاه پژوهشگران جوان نهفته است که می توانند مسائل مجلس را حلاجی کنند و برای حل آنها، ایده های اجرایی تحول آفرین عرضه کنند.
نگاهداری خاطرنشان کرد: جشنواره شهید مدرس در بخش مردمی خود به دنبال ایجاد بستری برای تعامل با گروه های مرجع و نخبگان است و ما در این جشنواره که مزین به نام عالم، فقیه، دولتمرد و تحول خواه، شهید سید حسن مدرس است، به دنبال ایجاد بستر و فضایی برای رسیدن طرف تقاضا و علم به یکدیگر در عرصه حاکمیت و مجلس هستیم تا دغدغه های کلان ملی در جامعه نخبگان به بحث گذاشته شود و یک گفتمان سازی مشترک در سطح نخبگان ایجاد شود.
وی خاطرنشان کرد: ما به دنبال افزایش سطح شناخت مجلس و نمایندگان محترم از جایگاه خود و مجلس، در راه تحقق تمدن نوین اسلامی هستیم. این ارتقاء دیدگاه، با کمک جامعه دانشگاهی هموارتر شده و بهتر رقم خواهد خورد، ازاین رو با این توضیحات ما برای سال جاری در اولین جشنواره شهید مدرس به دنبال جامعه هدف نخبگان آمده و از همه گروه های فکری و علمی می خواهیم در این رویداد ملی به ما کمک کنند. ضمن اینکه از دیدگاه ما، ۱۰ آذرماه و روز مجلس، یک نقطه آغاز است و مقرر است ان شاءالله این همکاری و تعاملات استمرار داشته باشد.
نگاهداری تصریح کرد: ما برای مسائل مهم دیگری هم باید تعامل داشته باشیم و لازم است به کمک شما عزیزان، ظرفیت های علمی و پژوهشی دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و اندیشکده ها را به کمک حل مسائل اصلی کشور و مردم بیاوریم تا ایده هایی که طرح های مجلس را غنا ببخشد و نظارت را هوشمندتر و شفاف تر از گذشته کند. اثربخشی قوانین را به نقد و بررسی کارشناسی گذاشته و با طرح مسائل جدید، پیشرفت را برای امروز و آینده کشور رقم بزند، عرضه شود.
مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: امیدوارم پس از یک همکاری جدی و صمیمانه در جشنواره شهید مدرس، بتوانیم شاهد حضور بیشتر نخبگان در برنامه هفتم توسعه و سایر برنامه های مشابه آن باشیم.
منبع:

1399/08/13
13:31:23
5.0 / 5
736
تگهای خبر: برنامه , جشنواره , دانشگاه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog