رئیس مركز سنجش، پذیرش دانشگاه خبر داد

جزئیات پذیرش برمبنای سوابق تحصیلی ارشد دانشگاه آزاد

رئیس مركز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی جزئیات پذیرش بر طبق سوابق تحصیلی در مقطع كارشناسی ارشد را اعلام نمود.

جزئیات پذیرش برمبنای سوابق تحصیلی ارشد دانشگاه آزاد
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر بهروز طهماسب کاظمی ضمن بیان این مطلب با ارائه توضیحاتی درباب پذیرش برمبنای سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار داشت: موضوع پذیرش برمبنای سوابق تحصیلی کارشناسی ارشد در سال ۱۴۰۰ -۱۳۹۹ پیش از برگزاری آزمون کارشناسی ارشد عنوان شد و با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا مقرر شد امکان ثبت نام داوطلبان برمبنای سوابق تحصیلی دوره کارشناسی ارشد فراهم گردد.
وی با اعلان اینکه این اقدام باتوجه به وضعیت به وجود آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور و نگرانی داوطلبان انجام شد، اظهار نمود: همین طور عدم حضور بیش از ۳۰ درصد داوطلبان در زمان برگزاری آزمون موجب شد تا شورای سنجش و پذیرش برای از دست نرفتن فرصت تحصیل برای داوطلبان، شرایطی را فراهم آورد تا ظرفیت های خالی در دوره های تحصیلات تکمیلی کامل شود.
دکتر طهماسب کاظمی با اعلان اینکه شورای سنجش و پذیرش برای اجرای این مساله از ستاد ملی مقابله با کرونا کسب تکلیف کرده است، اظهار داشت: بعد از پیگیری های انجام شده، ستاد ملی مقابله با کرونا پذیرش بر طبق سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد برای سال ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را مجاز اعلام نمود و همین طور مقرر شد تا بوسیله مجلس شورای اسلامی تغییراتی در نحوه پذیرش دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی برای ۱۴۰۱-۱۴۰۰ صورت گیرد و با پیگیری و ساماندهی شرایطی فراهم گردد تا در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری اختیارات واحدهای دانشگاهی بیشتر شود.
وی افزود: با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص پذیرش برمبنای سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد برای سال ۱۴۰۰-۱۳۹۹، مقرر شد یک کارگروه فنی تشکیل شده تا ملاحظات فنی بررسی و در نهایت متقاضیان در دانشگاه جذب شوند.
رئیس مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی زیرساخت های لازم در مرکز سنجش و پذیرش برای این مساله آماده شده و بعد از تشکیل کمیته تخصصی در چند روز آینده ملاحظات فنی بررسی و هماهنگی های لازم صورت خواهد گرفت تا عملیات جذب داوطلبان در پذیرش برمبنای سوابق تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد صورت گیرد.
دکتر طهماسب کاظمی اشاره کرد: موضوع برقراری عدالت آموزشی بسیار برای دانشگاه آزاد اسلامی حائز اهمیت می باشد و در تلاش هستیم تا تمام شرایط لازم برای برقراری عدالت آموزشی بین متقاضیان پذیرش برمبنای سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد اسلامی را فراهم نماییم. مدیریت این امر بسیار ویژه خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد، او در آخر اشاره کرد: بعد از انجام تمام ملاحظات فنی و اطمینان از برقراری عدالت آموزشی به زودی نحوه اجرا و شرایط پذیرش داوطلبان برمبنای سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی اعلام خواهد شد.1399/08/16
21:01:38
5.0 / 5
682
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
sunblog