گزارش كارگروه اجرایی مطالعات دوران كرونا و پساكرونا منتشر گردید

به گزارش بلاگ سان نسخه مدیریتی گزارش كارگروه اجرایی مطالعات آموزش عالی در دوران كرونا و پساكرونا (از مطالعات جانبی پروژه ملی اقتصاد مقاومتی ارتقای ۵ دانشگاه و ۵ پژوهشگاه برتر كشور به تراز بین المللی) منتشر گردید.

گزارش كارگروه اجرایی مطالعات دوران كرونا و پساكرونا منتشر گردید
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا؛ وزارت علوم اعلام کرد؛ قریب به ۹ ماه است که میلیاردها مردم جهان، با ویروس کرونا درگیر هستند. این ویروس، تقریباً تمامی ارکان جامعه، اقشار و صنوف مختلف را تحت الشعاع فعالیت خود قرار داده است. دولت ها در تلاش هستند تا در شرایط کنونی، با تبدیل تهدیدها به فرصت، گام های بلندی را برای جلوگیری از نتایج منفی بحران جاری بردارند. در ایران اسلامی هم دستگاه ها و نهادهای مختلف کمر همت بسته اند تا با این پدیده منحوس مقابله نموده و به راهکارهایی برای دفع آن از زندگی بشر، دست یابند.
در این میان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هم اقدامات مؤثری را به عمل آورده است. در همین راستا معاونت آموزشی وزارت متبوع با صدور حکمِ خواهان تشکیل کارگروه مطالعات آموزش عالی در دوران کرونا و پسا کرونا شده و بررسی مباحثی نظیر صدمه شناسی (اعم از اقتصادی، فرهنگی، مدیریتی و …) آموزش عالی، مطالعه روند عملکرد آموزش عالی در سایر کشورها با تمرکز بر ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان، راهکارهای روزِ دانشگاه ‎های جهان در توسعه تعامالت بین المللی، رویکرد جدید نظام های رتبه بندی جهانی در ارزیابی مراکز آموزش عالی، اقدامات مراکز آموزش عالی کشور خاصه مراکز ۲۰۰-۵؛ در دوران اخیر، نقش دولت ها در پشتیبانی از نظام آموزش عالی در شرایط بحران و پیشنهاداتِ جدید اجرائی برای ارتقای سطح تاب آوری آموزش عالی در مواجهه با بحران ها را خواهان شدند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، با شکل گیری کارگروه، بستر مناسبی برای همفکری بیشتر اعضاء کمیته هدایت و نظارت پروژه ۲۰۰-۵ و دیگر صاحب نظران فراهم گردید. این کارگروه عملاً از تیرماه گذشته، فعالیت خویش را در ۱۶ محور آغاز و تحقیق پیرامون هر یک از محورها توسط اساتید و فرهیختگان پیشسکوت به انجام رسید. نسخه جامع این مطالعات، در ۲۶۳ صفحه با عنوان مجموعه آثار کارگروه مطالعات آموزش عالی در دوران کرونا و پساکرونا تدوین و پیش تر از راه فضای مجازی در دسترس عموم قرار گرفت.
هم اکنون نسخه مدیریتی مجموعه برگرفته از نسخه جامع - و بعد از بحث و تبادل نظر که در ۶ جلسه فشرده و با حضور تعداد زیادی از صاحب نظران؛ شامل رؤسای مراکز آموزش عالی عضو پروژه ۲۰۰-۵، اعضای کمیته هدایت و نظارت بر پروژه، نمایندگان ناظر بر عملکرد این مراکز، انجام گرفت- حاوی نکات اجرائی است که از راه لینک زیر قابل دسترسی است.1399/09/12
14:55:17
5.0 / 5
401
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
sunblog