اعلام شرایط حذف اضطراری دروس دانشگاه صنعتی شریف

دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف از امروز یکشنبه 30 آذر می توانند نسبت به حذف اضطراری دروس خود اقدام نمایند.

اعلام شرایط حذف اضطراری دروس دانشگاه صنعتی شریف
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، مهلت حذف اضطراری برای دانشجویان تا روز سه شنبه ۹ دی ماه خواهد بود و این دانشجویان می توانند با مراجعه به سامانه آموزش منوی «خدمات آموزشی و ثبت درخواست حذف اضطراری» نسبت به حذف درس موردنظر خود اقدام نمایند.
درخواست حذف بوسیله سامانه ی آموزش برای استاد راهنمای دانش جو و معاون آموزشی یا تحصیلات تکمیلی دانشکده ارسال می شود و در صورت موافقت یکی از این دو مرجع، درس حذف خواهد شد.
درخواست متقاضیان جهت اظهار نظر بوسیله سامانه آموزش برای استاد راهنما و معاون آموزشی یا معاون تحصیلات تکمیلی (دانشکده ارسال شده و در صورت موافق استاد راهنما یا معاون آموزشی) یا معاون تحصیلات تکمیلی خواهد شد.
اگر استاد راهنما تا ساعت ۱۵ شنبه ۱۳ دی ماه ۹۹ در مورد درخواست دانشجو نظری ندهند، این امر به منزله موافق با درخواس تلقی و درس مورد نظر، توسط اداره خدمات آموزشی از فهرست دروس نیمسال جاری دانشجو حذف خواهد شد.
باتوجه به شرایط لازم جهت حذف اضطراری تک درس باتوجه به مشکلات ناشی از شیوع بیماری کرونا دانشجویانی می توانند مبادرت به حذف اضطراری تک درس کنند که دروس باقیمانده آنها از حد نصاب لازم ۱۲ واحد در مقطع کارشناسی، ۸ واحد در مقطع کارشناسی ارشد و ۶ واحد در مقطع دکتری کمتر نشود.
دانشجویان کارشناسی مجاز به حذف دو درس نظری هستند. در صورت نیاز به حذف درس دوم، بعد از ثبت نخستین درخواست حذف. مجدداً وارد منوی حذف w شوند و درخواست دوم را ثبت کنند.
برمبنای اعلام دانشگاه صنعتی شریف، دانشجویان کارشناسی ورودی ۹۹ در صورت حذف فقط یک درس، از رعایت شرط کف واحد معاف هستند و دانشجویانی که یک درس از دروس آنها به سبب عدم رعایت مقررات، توسط آموزش دانشگاه حذف شده باشد، مجاز به حذف یک درس هستند.
حذف و اضافه دروس کارگاه، آزمایشگاه، گرافیک و تربیت بدنی در مقطع کارشناسی با موافق دانشکده یا مرکز ارائه دهنده انجام می شود و دانشجویان کارشناسی ارشد می توانند با رعایت کف واحد مجاز حداکثر دو درس نظری را حذف نمایند.
بر این اساس، کف واحد مجاز برای دانشجویان ورودی ۹۸ و ماقبل ۸ واحد و برای دانشجویان ورودی ۹۹ حداقل ۶ واحد است و در صورت نیاز به حذف درس دوم، دانشجو می تواند بعد از ثبت نخستین درخواس حذف، مجدداً وارد منوی حذف w شود و درخواست دوم را ثبت کند.
دروس پایان نامه کارشناسی ارشد، سمینار، امتحان جامع، دستیار آموزشی و رساله دکتری در مقاطع تحصیلات تکمیلی را نمی توان حذف نمود.
دانشجویان تحصیلات تکمیلی که بعد از حذف تعداد واحد آنها به زیر حدنصاب می رسد نیز می توانند بوسیله منوی "درخواست حذف اضطراری"، درخواست خودرا ارسال نمایند.
باتوجه به شرایط ویژه ی کرونا، حذف دو درس نظری در این نیم سال با رعایت کف واحد مجاز شمرده شده است.
1399/09/30
13:40:27
5.0 / 5
544
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دانشگاه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog