كنكور ژاپنی ها با قوانینی عجیب

بلاگ سان: مقرر است از روز شنبه هفته آتی کنکور ژاپنی ها در شرایطی بی سابقه و متفاوت برگزار شود.

كنكور ژاپنی ها با قوانینی عجیب
به گزارش بلاگ سان به نقل از ژاپن تایمز، امتحان ورود به دانشگاه های کشور ژاپن در یک وضعیت بی سابقه حاصل از شیوع ویروس کرونا به مدت ۲ روز برگزار می گردد.
این امتحان موجب می شود پایتخت ژاپن یعنی توکیو طی روزهای شنبه و یکشنبه در وضعیت اضطرار جدیدی قرار بگیرد.
این آزمون حدود ۵۳۰ هزار نفر متقاضی دارد که تعداد زیادی از آنها را دانش آموزان سال سوم دبیرستان می سازند. به همین جهت، وزارت آموزش و پرورش و مرکز ملی آزمون های ورودی دانشگاه های ژاپن اعلام نمودند که اگر متقاضیان در وضعیت سلامتی خود گرفتار مشکل هستند، می توانند برای آزمون جبرانی اقدام نمایند. آزمون جبرانی آزمونی است که اگر فردی امتحان اصلی را از دست داد، می تواند برای آزمون جبرانی اقدام نماید.
مقرر است یک آزمون جدید نیز که جایگزین آزمون مرکز ملی پذیرش دانشگاه ها می شود، در تاریخ ۳۰ و ۳۱ ژانویه سال جاری اجرا شود. این آزمون یک اقدام ویژه در پاسخ به تاخیر شروع سال تحصیلی و تعطیلی موقت دبیرستان ها در سال میلادی گذشته است که به سبب شیوع کروناویروس صورت گرفت.
برای آزمون بعدی که بعنوان همان امتحان جبرانی هم خواهد بود، ۷۱۸ نفر متقاضی شده اند.
وزارت آموزش و پرورش و مرکز ملی آزمون های ورودی دانشگاه های ژاپن از متقاضیان درخواست کرده اند که در ۷ روز منتهی به برگزاری آزمون هر روز صبح، دمای بدن خودرا بررسی نمایند و اطلاعات دمای بدن خودرا به محل امتحان بدهند.
به متقاضیان سفارش شده که اگر علائمی مانند تب ۳۷.۵ درجه سانتیگراد یا بالاتر، مشکل تنفس یا خستگی شدید، اختلال بویایی و چشایی، سرفه مداوم یا درد در ناحیه گلو و اسهال داشتند، از این آزمون بگذرند و برای آزمون جبرانی اقدام نمایند.


گفته شده افرادی که متقاضی شرکت در آزمون جبرانی می شوند، نیازی به ارائه گواهی پزشکی ندارند و می توانند بوسیله تلفن این امر را به دانشگاه های میزبان محل آزمون اطلاع دهند.
در این میان، متقاضیانی هم وجود خواهند داشت که بعد از رسیدن به محل آزمون علایم مشکوک مبتلاشدن به کووید-۱۹ از خود نشان خواهند داد.
در مورد چنین افرادی همانجا در محل آزمون پزشکان تصمیم می گیرند که فرد به صورت جداگانه امتحان دهد یا برای آزمون جبرانی اقدام نماید.
اگر متقاضیان توسط مراکز بهداشت عمومی شناسایی شوند که با افراد آلوده به ویروس کرونا در تماس بوده اند، تحت سه شرط مجاز به حضور در آزمون در اتاق های جداگانه خواهند بود.
تست منفی مبتلاشدن به کووید-۱۹، حضور در روز امتحان بدون داشتن هیچ کدام از علایم مبتلاشدن و حضور در محل آزمون بدون استفاده از وسایل نقلیه عمومی.
از قوانین کنکور ژاپن این است که تمامی داوطلبان ملزم به استفاده از ماسک در محل آزمون هستند و باید ناهار را در صندلی خود بخورند.
استفاده از دستگاه های دماسنج برای تعیین تب متقاضیان در محل آزمون ممنوع شده است تا داوطلبان عصبی و کلافه نشوند.
در مجموع ۶۴ محل برای برگزاری کنکور ژاپنی ها در روز ۳۰ و ۳۱ ژانویه در نظر گرفته شده است.
امتحان جبرانی افرادی که ۳۰ و ۳۱ ژانویه را برای آزمون دادن انتخاب نموده بودند هم برای ۱۳ و ۱۴ فوریه تعیین شده است.
منبع:

1399/10/22
14:53:18
0.0 / 5
461
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , دستگاه , شركت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog