رییس مركز مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان خبر داد

ابتلای 9 درصدی خانواده دانشجویان به كرونا

به گزارش بلاگ سان رئیس مرکز مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان از ابتلای پنج درصد دانشجویان و 9 درصد خانواده های آنها  به کرونا آگاهی داد و اظهار داشت: تعداد 146 دانشجوی مبتلا به این ویروس در بیمارستان بستری هستند.

ابتلای 9 درصدی خانواده دانشجویان به كرونا
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا؛ دکتر مجید صفاری نیا در اولین کنگره ملی دانشگاه و کووید ۱۹ که امروز در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، با اعلان اینکه ۹ درصد خانواده های دانشجویان به کرونا مبتلا شده اند، اشاره کرد: تا ۹۰ روز پس از ابتلای فرد به کرونا ۲۳ درصد عوامل روانشناختی در او دیده می شود.
ایشان سپس با تاکید بر اینکه با حجم عظیمی از اختلالات روانشناختی مواجه هستیم که تبلور خودرا در حوزه دانشجویی هم نشان می دهند، اشاره کرد: دراین زمینه، یکی از نهادهای موفق در پیشگیری و کنترل کرونا وزارت علوم و سازمان امور دانشجویان بوده است.
رئیس مرکز مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان با اشاره بر اینکه پر ریسک ترین گروه در زمینه مبتلاشدن به کرونا دانشجویان هستند، اضافه کرد: با بررسی یک جامعه آماری ۲۳۰ هزار نفری از دانشجویان مشخص شد پنج درصد دانشجویان به کرونا مبتلا شده اند؛ اغلب این دانشجویان در منازل بستری و تحت درمان بودند و حدود ۱۴۶ نفر نیز در بیمارستان بستری شدند.
صفاری نیا اضافه کرد: جنس مداخله ما آرامش سازی و صبر است و به دانشجو باید حباب یا فاصله اجتماعی را تاکید نماییم. ماندن در خانواده با بزرگسالان و نرمال سازی روابط را تقویت کردیم اما در تقویت رابطه دانشجو با استاد ضعیف هستیم که این مساله نیز باید تقویت شود.
رئیس مرکز مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان ضمن بیان اینکه برنامه های ترم تحصیلی آینده مداخله دوم یعنی سازگاری دانشجو و دانشگاه ها فعال می شود، اظهار نمود: در آمار ۲۳ هزار و ۶۰۰ نفری، ۶۱ درصد دانشجویان نگران ابتلای خانواده به کرونا و ۴۰ و ۷ درصد نگران ابتلای خودشان به کرونا بودند.
در ادامه عمادالدین فاطمی زاده معاون دانشجویی دانشگاه شریف با اعلان اینکه در یک سال پیش هیچ تصوری درباب بروز بیماری کرونا و قرار گرفتن در وضعیت فعلی نمی کردیم، اظهار داشت: همه گیری ویروس کرونا موجب شد تا زندگی اجتماعی، اقتصادی و.... همه افراد مبتلا به اختلال شود.
وی همین طور اشاره کرد: آموزش مجازی طی این یک سال موجب شد تا زیر سخت های سخت افزاری را توسعه داده و انقلاب دیجیتالی را باور داشته باشیم در حوزه آموزش ظرفیت استفاده از آموزش مجازی توانست به خوبی خودرا نشان دهد و از این به بعد باید از این شیوه بعنوان یار و مکمل آموزش حضوری استفاده نمائیم.
فاطمی زاده اشاره کرد: دانشجویان نو ورود برای نخستین بار زیست بوم دانشگاه را تجربه می کنند و نتایج نخستین طرح همدلی در دانشگاه های کشور نشان داده که دانشجویان درگیری های جدی و نارضایتی های روان شناختی زیادی دارند که باید به صورت جدی بوسیله مراکز مشاوره دانشگاهی مورد حمایت قرار بگیرند.
منبع:

1399/11/01
18:07:37
0.0 / 5
411
تگهای خبر: آموزش , برنامه , دانشگاه , رمان
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog