اعلام نحوه حضور در جلسه امتحانات دانشگاه صنعتی شریف

به گزارش بلاگ سان جزئیات برگزاری امتحانات غیرحضوری و ترکیبی آخر نیم سالجاری دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف اعلام گردید.

اعلام نحوه حضور در جلسه امتحانات دانشگاه صنعتی شریف
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، معاونت آموزشی دانشگاه شریف اعلام نمود که با عنایت به شیوع کرونا در کشور و به منظور پیشگیری از انتشار این ویروس و حفظ سلامت دانشجویان، اساتید و کارمندان این دانشگاه مقرر شد که امتحانات دروس نیم سال اول سال تحصیلی جاری در دانشگاه صنعتی شریف به صورت غیرحضوری برگزار گردد. نظر به این موضوع، متن زیر به طرح نکات مهم و ضروری خطاب به دانشجویان برای آمادگی هر چه بیشتر ایشان جهت شرکت در آزمون های غیرحضوری می پردازد.
بر این اساس و با عنایت به ماهیت متنوع دروس مختلف، شیوه های برگزاری آزمون های غیرحضوری برای این دروس هم متفاوت خواهد بود. به صورت نمونه، برگزاری آزمون کتبی به صورت غیرحضوری، آزمون home-take، برگزاری آزمون از راه سامانه درس افزار cw برگزاری آزمون شفاهی و یا تلفیقی از برخی از شیوه های ذکر شده میتواند توسط اساتید استفاده گردد. ازاین رو به منظور کسب آمادگی بیشتر جهت شرکت در این آزمون ها، الزم است دانشجویان از شیوه برگزاری آزمون هر درس از راه استاد مربوطه اطلاعات الزم را کسب کنند.
اساتید می توانند علاوه بر برگزاری آزمون نهایی درس در تاریخ مقرر، که مطابق تقویم اعلام شده از قبل برگزار می شود، در صورت صلاح دید و بعنوان بخشی از ارزیابی، از همه دانشجویان یا هر یک از دانشجویان درس که الزم بدانند عالوه بر امتحان کتبی غیرحضوری، آزمون شفاهی هم برگزار کنند.
این آزمون شفاهی با هماهنگی از سوی استاد درس انجام شده و در محیط کلاس های مجازی شریف و با میکروفون و وب کم باز و ضبط جلسه صورت خواهد پذیرفت. در چنین شرایطی، نمره نهایی درس در مورد دانشجوی مربوطه با عنایت به نظر نهایی استاد درس در مورد نتیجه ارزیابی آزمون شفاهی و مقایسه با دیگر ارزیابی های صورت گرفته در طول نیم سال تحصیلی تعیین خواهد شد.
دانشجو باید قبل از برگزاری آزمون برای ایجاد تمرکز بهتر، مکان آرامی را برای پاسخگویی به سوالات در نظر بگیرد. برگه های کاغذی سفید، لوازم التحریر و برگه های چرک نویس به میزان کافی همراه داشته باشید.
دانشجویان لازم است از قبل، نسبت به دسترسی به اینترنت و امکان ورود به سامانه های مربوطه اطمینان حاصل کنند و با عنایت به قطعی احتمالی برق و اینترنت در صورت امکان راهکارهای پشتیبان استفاده از اینترنت موبایل، پاوربانک و... را در نظر داشته باشند.
دانشگاه صنعتی شریف تاکید دارد که هرگونه تخطی احتمالی از بندهای فوق و نقض سلامت برگزاری آزمون، باعث ارجاع مبحث به کمیته انضباطی دانشگاه شده و بعنوان یکی از مصادیق تقلب در حین آزمون در این کمیته مورد بررسی قرار گرفته و مطابق مقررات برخورد جدی و قانونی صورت خواهد گرفت.
در روش برگزاری امتحانات این ترم که بسیار مشابه برگزاری امتحانات معمول دانشگاه به صورت حضوری است، سوالات در ابتدای آزمون در اختیار دانشجویان قرار گرفته و دانشجویان در مدت زمانی که برای آزمون تعیین شده به حل سوالات پرداخته و پاسخ آنها را در برگه های سفید درج می کنند. در انتهای آزمون به دانشجویان فرصتی داده می شود تا از برگه های پاسخ خود تصویر تهیه کرده و در چارچوب یک فایل پی دی اف ارسال نمایند.
در آزمون هایی که در بستر سامانه درس افزار برگزار می شود، سوالات آزمون در زمان مشخصی در دسترس دانشجویان قرار می گیرد. دانشجویان پاسخ های خویش را در سامانه وارد نموده و یا بارگذاری می کنند و بعد از اتمام آزمون امکان مشاهده پاسخ ها توسط اساتید و نمره دهی به آنها در سامانه وجود دارد.
نحوه برگزاری آزمون و پاسخگویی به سوالات در آزمون های مختلف طراحی شده در بستر سامانه درس افزار بسته به تنظیمات انجام شده توسط استاد متفاوت می باشد. ازاین رو لازم است دانشجویان به توضیحات در رابطه با فرآیند برگزاری آزمون غیرحضوری که قبل از برگزاری آزمون توسط استاد درس مطرح می شود، دقت نمایند.
زمان شروع آزمون توسط مدرسین تعیین می شود و تا پیش از فرا رسیدن زمان شروع، دسترسی به آزمون امکان پذیر نخواهد بود. توجه نمایید که باز شدن آزمون بر مبنای ساعت سرور سامانه صورت می پذیرد که بعضاً امکان دارد اندکی با ساعت شما تطابق نداشته باشد.
منبع:

1399/11/04
15:46:21
0.0 / 5
363
تگهای خبر: آموزش , اساتید , دانشگاه , شركت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog