جزئیات پذیرش دانشجو در دوره های فرعی دانشگاه شهید بهشتی

به گزارش بلاگ سان، دانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه شهید بهشتی در صورتیکه واجد شرایط آئین نامه دوره های فرعی این دانشگاه باشند، می توانند در یکی از دوره های فرعی تحصیل کنند.

جزئیات پذیرش دانشجو در دوره های فرعی دانشگاه شهید بهشتی

به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا؛ دانشگاه شهید بهشتی اعلام نمود که پیوند و هم افزایی بیش از پیش زمینه های مختلف علوم و فناوری از یک سو و رشد پژوهش های بین رشته ای و نیاز بازار کار به وجود قابلیت های متنوع در یک فرد از طرف دیگر، این نیاز را برای دانشجویان به وجود آورده است که علاوه بر فراگیری عمیق و تخصصی یک رشته اصلی، از مبانی و فنون رشته تحصیلی دیگر مورد علاقه شان آگاهی داشته باشند. این امکان علاوه بر فراهم کردن کارهای کارآفرینانه و موثر بین رشته ای، موجب گسترش بازار کار برای این دسته از دانش آموختگان خواهد شد.
ثبت نام در دوره های فرعی برای دانشجویان کارشناسی دانشگاه شهید بهشتی دارای معدل بالای ۱۷ بدون شهریه است و دوره فرعی هم زمان با دوره اصلی در دوره کارشناسی برگزار می گردد.
هدف از دوره های فرعی در دوره کارشناسی، آشنایی دانشجویان واجد شرایط با یک رشته غیر از رشته تحصیلی اصلی آنها است.این دوره ها فرصت مناسبی برای دانشجویان مستعد جهت دستیابی به دانش و مهارت لازم قبل از ورود به بازار کار یا ادامه تحصیل در گرایش های میان رشته ای را فراهم می کنند.
این دانشگاه همین طور اعلام نمود که "دوره اصلی" به یکی از دوره های کارشناسی دایر در دانشگاه اطلاق می شود و منظور از "دوره فرعی" دوره آموزشی کوتاه مدت با حداقل ۲۰ و حداکثر ۲۵ واحد است که توسط یکی از دانشکده ها برای آشنایی دانشجویان سایر رشته های مشمول این بخشنامه ارائه می شود. دانشکده اصلی نیز دانشکده ای است که دانشجو در دوره کارشناسی آن، مشغول به تحصیل است و منظور از دانشکده مجری، دانشکده ای است که دوره فرعی را ارائه می نماید.
دروس و شرایط دوره (شرایط خاص مازاد بر این آیین نامه) توسط دانشکده مجری پیشنهاد شده و بعد از تایید شورای آموزشی دانشکده مجری، برای تصویب به شورای آموزشی دانشگاه ارسال می شود. بعد از تصویب شورای آموزشی دانشگاه، دانشجویان واجد شرایط پذیرش دوره، امکان شرکت در دوره را خواهند یافت.
دانشجوی پذیرش شده در دوره فرعی، همزمان با ستاندن واحدهای رشته اصلی خود در هر نیم سال، می تواند واحدهای رشته فرعی را نیز تا سقف واحدهای مجاز ستاندن کند، دروس ارائه شده توسط دانشکده مجری می تواند در قالب دروس الزامی و اختیاری باشد.
بدیهی است که دروس ارائه شده می تواند بیش از ۲۵ واحد باشد اما دانشجو بین ۲۰ تا ۲۵ واحد خواهد گذراند. ضمن اینکه دانشجو نمی تواند دروس همسان با برنامه درسی رشته اصلی خودرا بعنوان دروس دوره فرعی ستاندن کند.
زمان درخواست، ثبت نام و شروع ستاندن واحدهای دوره های فرعی بعد از اختتام نیم سال دوم تا اختتام نیمسال پنجم است؛ به شرط آنکه دانشجو بتواند همه واحدهای رشته اصلی و دوره فرعی را تا اختتام نیمسال دهم بگذراند.
میانگین کل نمرات دانشجو در زمان ارائه درخواست پذیرش، نباید کمتر از ۱۴ باشد. در زمان ارائه درخواست، دانشجو نباید در هیچ یک از نیم سالهای ماقبل مشروط شده باشد.
هر دانشجو در مدت تحصیل خود فقط امکان ارائه درخواست برای یک دوره فرعی را دارد و دانشجوی منصرف از یک دوره فرعی نمی تواند متقاضی دوره فرعی دیگر شود.
دانشجویان دو رشته ای نمی توانند در دوره فرعی شرکت نمایند. البته این گروه از دانشجویان می توانند در صورت درخواست و موافقت دانشکده مجری، حداکثر تا نیم سال دهم تحصیل، رشته دوم خودرا به دوره فرعی در همان زمینه تغییر دهند.
در صورتیکه میانگین کل نمرات دانشجو در یک نیمسال ۱۷ و بالاتر باشد، دانشجو از پرداخت شهریه دروس فرعی در نیمسال بعدی معاف است.
چنانچه میانگین کل نمرات دانشجو در رشته اصلی کمتر از ۱۴ شود یا در سنوات مجاز تحصیل ۱۰ نیمسال دانش آموخته نشود، گواهی دوره فرعی صادر نمی گردد.
دانشجوی متقاضی ثبت نام در دوره های فرعی بعد از اطمینان از احراز شرایط باید به سامانه گلستان مراجعه و درخواست ثبت ثبت نام در دوره فرعی مورد نظر را ثبت کنند.
عناوین دروس و سرفصل های مصوب دوره های فرعی دانشگاه شهید بهشتی اینجا قابل مشاهده می باشد.


 


منبع:

1399/11/06
15:41:46
0.0 / 5
374
تگهای خبر: آموزش , برنامه , دانشگاه , شركت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
sunblog