با بیان خاطرات امدادرسانی به مجروحان؛

آیین تجلیل از زنان امدادگر دوران دفاع مقدس برگزار شد

به گزارش بلاگ سان آیین تجلیل از زنان امدادگر جمعیت هلال احمر در دوران دفاع مقدس، با بیان خاطرات امدادرسانی به مجروحان برگزار گردید.

آیین تجلیل از زنان امدادگر دوران دفاع مقدس برگزار شد

به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، مراسم تجلیل از امدادرسانی زنان امدادگر به مجروحان جنگی در دوران ۸ سال دفاع مقدس با حضور مشاور رئیس جمعیت در امور زنان و خانواده، رئیس دفتر حفظ و نشر آثار دفاع مقدس و مدیرکل حوزه ریاست جمعیت هلال احمر برگزار شد.
در این مراسم فریبا شاه محمدی مدیرکل هماهنگی، مجامع و امور استان ها در جمعیت هلال احمر، ضمن اشاره به این که فعالیتهای هلال احمر در بخش اسراء و مفقودین، رساندن نامه های اسراء به خانواده هایشان که کد گشایی می کردند و رساندن پیام های خانواده های به اسراء فعالیت قابل ملاحظه ای داشتند، اضافه کرد: هلال احمری ها همواره گمنام هستند حالا هم در زمان بروز حوادث ایثارگرانه در حال کمک و امدادرسانی به صدمه دیدگان در حوادث هستند.
وی ضمن اشاره به اینکه زنان امدادگر هلال احمر در بیمارستان های مناطق جنگی و همینطور در اردوگاه های معاندین عراقی خدمت می کردند، اضافه کرد: هر یک از روزها و حتی لحظه های خدمت این عزیزان درس آموخته های مهمی برای پاسخگویی در حوادث است.
شاه محمدی که خود از امدادگران دوران جبهه و جنگ است، ضمن اشاره به این که باید آموزش را سرلوحه فعالیت ها قرار دهیم اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس هم امکان و مجوز خدمت به مجروحان در مناطق جنگی فقط با آموزش میسر بود. کسانی که امروز در حضور شان هستیم با رده های مختلف شغلی و تحصیلی در عشق به خدمت مشترک بودند، آنها تاریخ شفاهی هلال احمر هستند که تجارب و خاطرات آنها می تواند به صورت علمی و انگیزشی راهگشای ما در حوادث باشد. ازاین رو این تاریخ شفاهی باید جمع آوری و تدوین شود.
مدیرکل اداره هماهنگی، مجامع و امور استان ها در جمعیت هلال احمر اظهار داشت: حالا، بعد از گذشت ۳۲ سال از آخر جنگ، از خدمات و امدادرسانی زنان امدادگر جمعیت هلال احمر به رزمندگان در مناطق مرزی و پشت جبهه تقدیر شده است که یک کار پرارزش است. آنها عاشقانی هستند که افسانه نساختن ولی خدمت کردند.
در این مراسم ۱۰ نفر از زنان امدادگر هلال احمر در دوران دفاع مقدس با بیان خاطرات امدادرسانی به مجروحان پرداختند که در انتها با اهدای لوح تقدیر و هدیه از آنها تقدیر گردید.

1399/11/10
15:04:54
0.0 / 5
379
تگهای خبر: آموزش , خدمات , مراسم
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog