رئیس دانشگاه علوم پزشكی تهران خبر داد

۱۰ درصد دانشجویان علوم پزشكی تهران خارجی هستند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با تکیه بر این که ۱۰ درصد دانشجویان این دانشگاه خارجی هستندگفت: خیلی از این دانشجویان در رشته های پزشکی تحصیل می کنند.

۱۰ درصد دانشجویان علوم پزشكی تهران خارجی هستند
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر عباس علی کریمی امروز در جشنواره مشترک بین المللی دو دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران که به شکل مجازی و حضوری برگزار شد، با تکیه بر این که این دو دانشگاه ریشه و سابقه ۱۷۰ ساله دارند اظهار داشت: دانشگاه تهران ۸۳ سال بعد از تشکیل دارالفنون شکل گرفت و دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران بعنوان نخستین قسمت این دانشگاه تاسیس شد. به همین جهت در مدت ۱۷۰ سال قبل عده زیادی از اساتید از سطوح مختلف در این دانشگاه تلاش کردند و دستاوردهایی در خور نام این دانشگاه داشتند.
ایشان در ادامه تصریح کرد: روسای دو دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران از دو سال پیش هماهنگی های لازم برای برگزاری جشنواره بین المللی مشترک را انجام دادند و امروز توانستیم این جشنواره را با وجود شرایط کرونایی برگزار نماییم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: از این که جشنواره بین المللی دو دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران را به صورت مجازی برگزار می نماییم متاسف نیستم چون که این شیوه هم نمود یا وجه دیگری از علم است که و اینکه ما می توانیم با کرونا زندگی نماییم و هیچ مانعی برای رشد و پیشرفت علم با وجود انتشار کرونا نباشد.
دکتر کریمی تصریح کرد: از وقتی که دانشگاه علوم پزشکی تهران بعنوان نخستین دانشگاهی که انتشار کرونا ویروس را در یکی از شهرهای کشور تشخیص داد با ۱۱ دانشکده ۲۰۰۰ هیات علمی ۱۴ بیمارستان بزرگ و کوچک و ۵ هزار تخت بیمارستانی، تمامی امکانات تشخیصی، درمانی و پرسنلی و غیره را در اختیار مردم گذاشت و ۲۴ هزار پرسنل این دانشگاه از خانه های بهداشت گرفته تا بیمارستانهای فوق تخصصی در خدمت مردم قرار گرفتند و امروز که سه موج شدید کرونا را پشت سر گذاشتیم نتیجه تلاش و خدمت این نیروهای بیمارستانی بوده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: از سال قبل فعالیتهای آموزشی و پژوهشی و بین المللی دانشگاه علوم پزشکی تهران نه تنها با انتشار کرونا متوقف نشد بلکه دانشگاه در این حوزه ها بسیار خوش درخشید و در حوزه ملی و منطقه ای هم رتبه های خوبی به دست آورد.
دکتر کریمی با بیان اینکه بیشتر از ۱۰ درصد دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران خارج می باشند اظهار داشت: این دانشجویان از پنچ قاره و ۴۲ کشور که بیشترین آنها از کشورهای همسایه هستند در دانشگاه تحصیل می کنند و بیشتر این دانشجویان هم رشته پزشکی را برگزیده و ما بقی در سایر رشته های علوم پزشکی تحصیل خویش را ادامه می دهند.
او در آخر تصریح کرد: دانشگاهها مبدا حل خیلی از مشکلات کشور هستند و مسائل موجود بدون توجه به علم حل شدنی نیست ازاین رو توجه به مسائل جامعه جزء مسئولیتهای اجتماعی دو دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران است.1399/11/25
15:35:16
0.0 / 5
366
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
sunblog