مدیركل بانوان سازمان تبلیغات اسلامی:

تهاجم فرهنگی سبب شده تا دختران مادر شدن را غیر عقلانی بدانند

مدیرکل بانوان سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: القائات نادرست و تهاجم فرهنگی سبب شده تا دختران و زنان، مادر بودن یا مادر شدن را یک مسیر غیر عقلانی بدانند.

تهاجم فرهنگی سبب شده تا دختران مادر شدن را غیر عقلانی بدانند

به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، عاطفه سعید نژاد با اشاره بر جایگاه مادری اظهار داشت: هم اکنون جایگاه مادر مورد احترام دیگران است اما متأسفانه گفتمان دیگری در حال رشد است که انتخاب مادری برای دختران جامعه ما یک انتخاب نادرست و غیر عقلانی می داند.
وی با اشاره به اینکه فضای جامعه به شکلی است که دختران جامعه ما مادر شدن را یک انتخاب غیر عقلانی می دانند، اظهار داشت: کاهش نرخ باروری، پیری جمعیت، افزایش سن ازدواج، انتخاب تجرد، رشد تقاضای نیروی کار برای زنان، سبب شده تا دختران و زنان و حتی بعضی از مادران را به این سمت حرکت کنند و مادر بودن یا مادر شدن را یک مسیر غیر عقلانی بدانند.
مدیرکل بانوان سازمان تبلیغات اسلامی این گونه القائات را از هجمه دشمنان دانست و خاطرنشان کرد: باید در جامعه بررسی شود که گفتمان رقیب به چه نکاتی دست گذاشته و چگونه ذهن ما را به سمت اندیشه های غیر عقلانی خود همراه می کند.
سعید نژآد اظهار داشت: گذاره های موجود سبب شده تا ذهن زنان و دختران ما را به سمتی غلط کشانده شود و برخی القائات نادرست در ذهن زنان و فضای جامعه شکل بگیرد. بعنوان مثال شاهد می باشیم که در فضای جامعه، زن موفق بعنوان زن کارآفرین القا شده است.
وی اضافه کرد: بعلاوه ازدواج در جوانی و نوجوانی به مفهوم کودک همسری القا و تعبیر شده است. یکی دیگر از تأثیرات فرهنگی اثر گذار بر جامعه هم شعار فرزند کمتر زندگی بهتر است که بی وفایی فرزند و بی حاصل بودن زحمات و تلاشهای مادر هم ناشی از همین نگاه است.
مدیرکل بانوان سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه القائات غلط موجود در جامعه نقش مادری را کم رنگ جلوه می دهد، تصریح کرد: برخی تفکرات موجود در جامعه در خصوص این است که زن باید دارای درآمدی مستقل و کارآمد باشد یا مادری یعنی نابودی تدریجی جسم و روان مادر همه و همه مادری را نشانه گرفتند تا این جایگاه آنرا از بین ببرند.

1399/12/02
20:24:21
0.0 / 5
413
تگهای خبر: فرهنگی
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog