با برترین دانشگاه جوان دنیا آشنا شوید بعلاوه تصاویر

بلاگ سان: دانشگاه صنعتی ˮنانیانگˮ در سنگاپور توانسته با گذشت حدودا ۳۹ سال از تاسیس خود، عملکرد قابل ملاحظه ای داشته باشد و جزء ۱۵ دانشگاه برتر دنیا قرار بگیرد.

با برترین دانشگاه جوان دنیا آشنا شوید بعلاوه تصاویر
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دانشگاه صنعتی "نانیانگ"( Nanyang Technological University) از تاریخ اول اوت سال ۱۹۸۱ میلادی، با سرمایه گذاری مالی ۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار در جنوب غربی کشور سنگاپور شروع به کار کرد.
بیشتر از ۲۳ هزار و ۹۵۱ دانشجو و ۳ هزار و ۸۴۶ عضو هیات علمی به صورت تمام وقت در این دانشگاه فعالیت می نمایند. از این تعداد دانشجو، ۹ هزار نفر در مقاطع تحصیلات تکمیلی ادامه تحصیل می دهند.
دانشگاه صنعتی "نانیانگ" از چندین کالج و دانشکده شامل "دانشکده مهندسی"، "دانشکده علوم"، "دانشکده بازرگانی نانیانگ"، "دانشکده پزشکی لی کنگ چیان" "دانشکده تحصیلات تکمیلی"، "کالج علوم انسانی"، "دانشکده هنری" و "دانشکده علوم اجتماعی" تشکیل شده است.
همینطور در محل این دانشگاه چندین موسسه آموزشی استقرار یافته اند که از میان آنها می توان به رصدخانه سنگاپور و مرکز مهندسی علوم زیست محیطی سنگاپور اشاره نمود.
هم اکنون، بیشتر از ۱۰۰ سازمان دانشجویی در دانشگاه صنعتی "نانیانگ" وجود دارد که شامل باشگاه های دانشگاهی، فرهنگی، رفاهی، ورزشی، هنری و باشگاه های مذاهب و اخلاق می شود.دانشکده پزشکی
گرچه تا کنون محوریت دانشگاه نانیانگ بیشتر مهندسی و علوم پایه بوده است، دانشکده پزشکی این دانشگاه هم به تازگی تأسیس شده و با همکاری دانشگاه امپریال کالج لندن شروع به کار کرده است. بنابراین، دانشجویان فارغ التحصیل پزشکی، مدرک مشترک با امپریال کالج دریافت می کنند.
تابحال دانشجویان زیادی از کشور برای ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی و دکتری به این دانشگاه سنگاپوری رفته اند که بعد از بازگشت به کشور، به عضو هیات علمی دانشگاه های برتر کشور همچون دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشگاه شیراز و دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی درآمده اند.رتبه بندی جهانی
این دانشگاه از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۰ میلادی، در رتبه بندی دانشگاه های جوان رتبه بندی جهانی " کیو اس" دانشگاه های جهان جایگاه اول را از آن خود کرده است.
دانشگاه صنعتی نانیانگ در اوت ۲۰۲۰ میلادی در رتبه بندی کلی دانشگاه های جهان جایگاه سیزدهم را به دست آورد.
همینطور بر مبنای رتبه بندی موسسه تایمز در سال ۲۰۲۰ این دانشگاه در رتبه ۴۸ دانشگاه های جهان قرار دارد.

دوره دکتری
این دانشگاه، در زمینه آموزش و پژوهش دوره دکتری دارای تبادلات مشترک بین المللی با سایر دانشگاه های تراز اول جهان است. بعنوان مثال می توان به دوره مشترک دکتری و فوق دکتری این دانشگاه با دانشگاه "ام آی تی"(MIT) اشاره نمود.

معماری منحصر به فرد دانشگاه
از نکات قابل توجه این دانشگاه، معماری ویژه آن است که بی گمان آنرا به یکی از زیباترین دانشگاه های دنیا تبدیل نموده است.
ساختمان این دانشگاه بسیار زیبا بوده و کلیه سقف ها، راهروها و دیوارها از فضای سبز پوشیده شده است.
نمای شیشه ای این بنا کمک می نماید که علاه بر زیبایی ظاهری، اجازه دهد از مزایایی طبیعی نور خورشید در روز استفاده گردد. دیوارهای شیشه ای ساختمان دانشگاه این امکان را برای اساتید و دانشجویان بوجود آورده است که فضایی خلاق را پیش روی خود داشته باشند.
منبع:

1399/12/03
23:37:06
0.0 / 5
378
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
sunblog